Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Trenler Sigortasız"

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın yaklaşık 5 milyar lira değerindeki araçları sigortalamadığı ortaya çıktı. CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, herhangi bir kazada zararı kurumun karşılayacağını söyledi.

yapi.com.tr
"Trenler Sigortasız"

Sayıştay Başkanlığı, TCDD 2018 Yılı Denetim Raporu’nda “Demiryolu kazaları sonucu yüksek hızlı tren setleri ve çekilen araçlarda meydana gelen hasarların ve zararların kurum tarafından karşılanması nedeniyle yüksek maliyetlerin oluştuğuna” dikkat çekmişti. Sayıştay, bu araçların kaza sigortası ile yolcu ferdi kaza sigortasının yaptırılmasını önermişti. Kurumun “2019 ve 2020 yıllarını kapsayacak şekilde 3. şahıs mali sorumluluk sigortaları ile bölgesel, anahat ve YHT yolcularını kapsayacak şekilde ferdi kaza sigortası yaptırdığı” öğrenilmişti. Demiryolu araçlarının da sigorta ettirilmesine yönelik de risk analizi çalışmalarının devam ettiği bildirilmişti.

Bu konunun da görüşüldüğü TCDD 2017-2018 KİT Alt Komisyonu toplantısı 20 Şubat’ta gerçekleşti. Cumhuriyet'ten Hazal Ocak'ın haberine göre; toplantıda TCDD’nin araç filosuna ilişkin bilgiler paylaşıldı. Buna göre TCDD’ye ait 664 lokomotif, 19 yüksek hızlı tren, 104 adet dizel tren seti, 101 adet elektrikli tren seti, 952 adet yolcu vagonu ve 17 bin yük vagonu bulunuyor. Toplantıda bulunan CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, toplam piyasa değeri 5 milyar TL’yi aşan bu demiryolu araçlarının hiçbirinin sigortası olmadığını ve sigortaların yaptırılması gerektiğini belirtti.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/trenler-sigortasiz_178892.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 36 T

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!