Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Dursun, Görevine Başladı

Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayi Anonim Şirketi'nin (TÜDEMSAŞ) genel müdürlüğü ve yönetim kurulu başkanlığına atanan Selim Dursun, görevine başladı.

yapi.com.tr / AA
TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Dursun, Görevine Başladı

Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayi Anonim Şirketi'nin (TÜDEMSAŞ) genel müdürlüğü ve yönetim kurulu başkanlığına atanan Selim Dursun, görevine başladı.

TÜDEMSAŞ'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, Ulaştırma Bakanlığı Özel Kalem Müdürü iken TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine atanan Selim Dursun, önceki gün düzenlenen törenle görevine başladı.

Ulaştırma Bakanlığı Özel Kalem Müdürü iken 2006-2009 yılları arasında TÜDEMSAŞ Yönetim Kurulu üyeliği görevini de yürüten Dursun, yaptığı konuşmada, TÜDEMSAŞ'ta genel müdür olarak hizmet edecek olmanın gurur verici bir duygu olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

''Daha önce TÜDEMSAŞ Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptığım 3 yıllık süreçte, TÜDEMSAŞ yönetici ve çalışanlarının büyük bir gayret içerisinde, her türlü zorlu şartlara rağmen üretim programlarını gerçekleştirme yönünde fedakarane bir çalışma sergilediklerini müşahede etmiştim. Bu süre zarfında dürüst ve onurlu duruş ve davranışları ile bende ayrıca bir güven hissi oluşturmuşlardı. Bu düşünce ve hislerimle tüm mesai arkadaşlarımla birlikte bugün genel müdür olarak TÜDEMSAŞ'ı daha ileri, daha gelişmiş seviyelere getireceğimize olan inancım tamdır. Bu doğrultuda yolumuza devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Memleketim olan Sivas'ta genel müdür olarak inşallah daha güzel hizmetlere vesile oluruz. 1939'dan günümüze Sivas'ta hizmet veren bir kuruluş olan TÜDEMSAŞ'ı hep birlikte, layık olduğu daha iyi yerlere getirmek dileğiyle.''

Açıklamada, Dursun'un özgeçmişi ile ilgili de şu bilgilere yer verildi:

''Aslen Sivaslı olan Selim Dursun, 1957 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitiminden sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1976-1980 yılları arasında Kardeşler Limited Şirketinde, 1980-1994 yılları arasında mühendis olarak özel sektörde, 1994-2002 yıllarında özel sektörde Yayıncılık Limited Şirketi'nde yönetici olarak, 2003-2005 yılları arasında Aycell-Avea İletişim'de mühendis ve uzman olarak görev yaptı. 2005 yılında ise Ulaştırma Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğüne atandı. Bu görevi yürütmekte iken, 5 Ocak 2006 tarihinde TÜDEMSAŞ'a Ulaştırma Bakanlığı Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. 3 yıl TÜDEMSAŞ'ta görev yaptıktan sonra 9 Ocak 2009 itibariyle görevi sona erdi. 2008-2011 Ulaştırma Bakanlık Müşaviri ve Özel Kalem Müdür Vekili görevini yürütmekte iken, 9 Mayıs 2011 tarihi itibariyle TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini atandı. İngilizce bilmektedir.''

http://www.yapi.com.tr/haberler/tudemsas-genel-muduru-dursun-gorevine-basladi_87380.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!