Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tuhaf Bir Şehir

Farkındasınızdır. İstanbul Belediye Başkanlığı için, rakip adaylar taranıyor. Adı geçenlere bakıyorum. İçlerinde hiç İstanbullu yok. Zaten yıllardır bu böyle. Dalan Bayburtluydu. Sözen Sivaslıydı. Tayyip Erdoğan Rizeliydi.

Posta GazetesiFarkındasınızdır. İstanbul Belediye Başkanlığı için, rakip adaylar taranıyor. Adı geçenlere bakıyorum. İçlerinde hiç İstanbullu yok. Zaten yıllardır bu böyle. Dalan Bayburtluydu. Sözen Sivaslıydı. Tayyip Erdoğan Rizeliydi.

***

İstanbul şöyle dursun, Makro Siyaset’e bakın... Menderes-Demirel-Özal çizgisi önemlidir değil mi? Menderes Aydınlıydı. Demirel Ispartalı. Özal Malatyalı. Soldaki liderlerin içinde de İstanbullu yok. Daha önemlisini söyleyeyim. 11 Cumhurbaşkanı gelmiş geçmiş. Hiçbiri İstanbullu değil.

***

İstanbul, bu kadar kabiliyetsiz şehir mi? Bir tanecik bile yıldız çıkarmaz mı? Büyük Holdinglerin kurucuları bile İstanbullu olmadığına göre, bu İstanbul’un acaba nesli mi tükendi? Seçip Ankara’ya yolladığımız 70 Milletvekili’nin içinde de İstanbullu yok. Futbolcusu bile ya Avrupa’dan ya Anadolu’dan gelmiştir. Bu şehirde ne yetişir kuzum? Sadece manken mi?

***

Bereket, övünecek bir tarafı var şehrin. Bu kadar örgütler kuruldu, bunca terörist geldi geçti, cumhuriyete ve devlete karşı nice suçlar işlendi, binlerce genç birbirini vurdu kırdı, Türkiye ne acılar çekti. Fakat bu olaylara karışan tek İstanbul çocuğu çıkmadı. Elhak... Bu açıdan tertemiz bir sicili var. Bütün ruhsuzluğunu, renksizliğini ve kabiliyetsizliğini affettirecek yegâne özelliği bu... Aferin.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tuhaf-bir-sehir_63369.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!