Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TUHETO'dan Sağlık Şehri Projesi için 'Termal İnceleme'

Türk Sağlık Turizmi Organizasyonu (TUHETO) Danışma Kurulu Başkanı İbrahim Artukarslan ile kurul Üyeleri Ahmet Çağrı Karamısır ve Serdar Tütüncü, 'Sağlık Şehri' projesi kapsamında, Çanakkale'nin termal turizme uygun bölgelerinde inceleme yaptı.

yapi.com.tr / AATürk Sağlık Turizmi Organizasyonu (TUHETO) Danışma Kurulu Başkanı İbrahim Artukarslan ile kurul Üyeleri Ahmet Çağrı Karamısır ve Serdar Tütüncü, 'Sağlık Şehri' projesi kapsamında, Çanakkale'nin termal turizme uygun bölgelerinde inceleme yaptı.

Artukarslan ve beraberindekiler, uzun yıllar Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ÇTSO) görev yapan Çanakkaleli sanayici Hayreddin Dereli eşliğinde termal turizme elverişli bölgeleri inceledi.

Dereli, TUHETO'nun gündemine 'Sağlık Şehri' konseptini alarak, sağlık turizmi tesisleri kurulabilecek bölgelerde araştırma yaptığını ve bunları yurt içi ile yurt dışındaki yatırımcıların bilgisini sunduğunu söyledi.

TUHETO Danışma Kurulu Başkanı İbrahim Artukarslan ile kurul üyeleri Ahmet Çağrı Karamısır ve Serdar Tütüncü'nün bu kapsamdaki ilk ziyaretlerini Çanakkale'ye yaptığını ifade eden Dereli, ''Sağlık şehrinin olmazsa olmazlar arasında yer alan termal, kaliteli hava, oksijen, güneş, deniz, kum ve kolay ulaşım şartlarının bölgede mevcut olduğunu gören heyet, temaslarını sürdürecek'' dedi.

Dereli, heyetin bu kapsamda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir'i ziyaret ettiğini, ziyarette projenin değerlendirildiğini belirtti. Dereli, Akdemir'in olumlu ve yapıcı tavrı karşısında, üniversite ile beraber yapabilecekler konusunda görüş alış verişinde bulunan heyetin, daha sonra Vali Abdülkadir Atalık ile görüşüp, bölge hakkında bilgi aldığını söyledi.

Projenin Çanakkale'ye kazandırılması halinde kentin 20-50 bin arasında nüfusu ağırlayacağını anlatan Dereli, kente çok önemli bir yatırımın kazandırılacağını kaydetti.

İbrahim Artukarslan ise, Türkiye'de 'Sağlık Şehri' projelerinin hayata geçirilmesi durumunda ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlanacağını belirtti. Artukarslan, projelerin gerçekleşebilmesinin devletin desteğine bağlı olduğunu ifade ederek, sağlık turizminin kısa değil, yılın 365 günü devam ettiğini, 'Sağlık Şehri' kurulacak kentin ekonomisine önemli katkılar sağlayacağını vurguladı.

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/tuhetodan-saglik-sehri-projesi-icin-termal-inceleme_85467.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!