Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tüketici Dernekleri Gökçek'i Eleştirdi

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) ve Tüketiciyi Koruma Derneği Ankara Şubesi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in şehrin hiçbir temel sorununu çözemediğini savundu. TÜKODER Ankara Şube Başkanı Kemal Köseler ve TÜDEF Genel Başkan Yardımcısı Ali Çetin imzalı ortak yazılı açıklamada, metroların, merkezi hükümet tarafından

yapi.com.tr / AA
Tüketici Dernekleri Gökçek'i Eleştirdi

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) ve Tüketiciyi Koruma Derneği Ankara Şubesi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in şehrin hiçbir temel sorununu çözemediğini savundu. TÜKODER Ankara Şube Başkanı Kemal Köseler ve TÜDEF Genel Başkan Yardımcısı Ali Çetin imzalı ortak yazılı açıklamada, metroların, merkezi hükümet tarafından tamamlanmasını öngören yasa kapsamında bir tek Ankara'nın başvuruda bulunduğu kaydedildi.

Gökçek'in daha önce de önerisi ile Ankara'ya su temini projesinin Gerede Sistemi kapsamındaki işlerin inşaatının Devlet Su İşlerine devredildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''(Önceliğimiz metro) diyen Gökçek, aradan geçen 15 yılda 1 santimetre bile ray döşeyememiştir. Metro işini şimdi Ulaştırma Bakanlığına devretmektedir. Gökçek, ASKİ'nin gelecekteki 10 yılı içinde elde edeceği geliri yabancı bir bankaya ipotek ettiği gibi Başkent Doğalgaz A.Ş'nin ihalesinin iptaline ve BOTAŞ'a olan borçları nedeniyle de doğalgaz zamlarına neden olmuştur.''

Açıklamada, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek'in şehrin hiçbir temel sorununu çözemediği öne sürülerek, ''Su, ulaşım, doğalgaz alanlarında doğmamış karları harcamış, kurumları bankalara ipotek vermiş, aldığı gaz bedellerini bile ödememiş, Ankara'yı ülkenin en borçlu belediyesi haline getirmiştir'' denildi. Söz konusu projelerin merkezi hükümete devredildiği, hükümetin de bu yatırımları tüm tüketicilerden elde edeceği vergilerle yapacağı ifade edilen açıklamada, başkentlilerden toplanan doğalgaz, su ve ulaşım paralarının nereye harcandığının ortaya çıkarılması gerektiği belirtildi.

Açıklamada, Ankaralı tüketiciler olarak, Gökçek'ten hesap sorulmasına devam edileceği, genel seçimlerde hükümet desteği gittiğinde mahkeme dosyalarının yargı önüne getirileceği kaydedildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tuketici-dernekleri-gokceki-elestirdi_82237.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!