Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tuna Çelik'ten Dev Mobilya Fabrikası

Ofis mobilyası sektöründe faaliyet gösteren Tuna Çelik, Silivri'deki yeni fabrikasını ve dev showroom'unu açtı. İsviçreli Girsberger ile ortaklığı bul

Dünyafis mobilyası sektöründe faaliyet gösteren Tuna Çelik, Silivri'deki yeni fabrikasını ve dev showroom'unu açtı. İsviçreli Girsberger ile ortaklığı bulunan Tuna Çelik'in 40 bin metrekare alana sahip fabrika ve 15 bin metrekarelik showroom'u 30 milyon dolara mal oldu.
Açılışta konuşan Girsberger Holding Başkanı Heinrich Girsberger, Turan Tuna ile 1990'da fuarda tanıştıklarını, daha sonra ortaklık yapma kararı aldıklarını belirterek, Tuna Girsberger'in ortakların eşit olarak temsil edildiği bir kuruluş olduğunu söyledi. Girsberger, zaman zaman farklı fikirler ortaya çıksa da, ortakların birbirine güven ve saygı duyduğunu ifade ederek şöyle devam etti:

"Ekonomik ve siyasi açıdan zor bir dönemde yaşamaktayız. Hergün ekonomik ve politik konularda olumsuz haberler duyuyoruz. Birçok kişi gelecekten korkar halde. Ancak hala geleceğe güvenen insanlar ve yatırımlar mevcut. Bu muhteşem tesis de geleceğe olan inancın bir ışıltısıdır" dedi.

Törende konuşan Tuna Çelik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuri Tuna da tüm istikrarsızlıklara rağmen Türkiye'ye olan inançlarını kaybetmediklerini belirterek, şunları söyledi:

"Türkiye'den kazandığımızı Türkiye'ye bu yatırımımızla da bir kez daha geri vermeyi hedefledik. Yeni yatırımlara devam edebilmemiz ve ülkemiz insanına yeni istihdam alanları sağlayabilmemiz için siyasi ve ekonomik istikrarın kalıcı olması gerekiyor. Bugün de içinde olduğumuz ekonomik belirsizliklere rağmen açılışını gerçekleştirdiğimiz tesisin yapımına 1999 yılında başladık. Adım adım bugüne dek tüm makine parkı teknolojinin gereklerine uygun olarak, tüm üretim ve showroom binaları da gerek çalışanın, gerek tüketicinin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yapılandırılmıştır."

55 bin metrekarelik kapalı alana yayılı tesisin tüm üretim birimlerinde 250 kişilik istihdam sağlandığını kaydeden Tuna, çıkış noktalarının en modern teknoloji ile üretecekleri ürünleri, yurtdışından gelen ürünlerle tek çatı altında toplayarak, tüketiciye sunmak olduğunu söyledi. Tuna, bu amaçla da üretim tesislerinin ön kısmında açtıkları showroom'un Türkiye'nin en büyük ev ve ofis mobilyası showroom'u olduğunu ifade etti.

Eşit şartlarda rekabet

Törende konuşan İSO Başkanı Tanıl Küçük de, "Sanayimiz rekabet gücünü kaybetmemeli. Türk sanayinin önünü açın. Bizler teşvik istemiyoruz, sadece dünya ile eşit şartlarda rekabet istiyoruz" dedi. Küçük, karamsarlığın Türk sanayicinin düşünce tarzında bulunmadığını, bu yüzden de herşeye rağmen umutlu olduklarını söyledi. Küçük, 3 Kasım seçimlerinden de siyasi ve ekonomik istikrarın çıkmasını umduklarını belirterek, "Eğer bu sağlanırsa, ayağımızdaki ağırlıklar gidecek ve koşmaya başlayacağız. Bizim koştuğumuzu da bütün dünya görecek" diye konuştu.

İSO Meclis Başkanı Hüsamettin Kavi de, 3 Kasım seçimlerinden beklentilerin ne ölçüde gerçekleşeceğini tam olarak tahmin edemediklerini, ancak yine de olumlu bir yönde sürecin başlayacağına inandıklarını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tuna-celikten-dev-mobilya-fabrikasi_2078.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!