Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Turizm, İnşaat ve Tarım Sektörleri Canlanınca Yeni İş Kapıları Açılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, önümüzdeki aylarda turizm, inşaat ve tarım gibi sektörlerin canlanmasıyla birlikte istihdamda artış, işsizlikte azalış öngördüklerini söyledi.

Zaman Gazetesi
Turizm, İnşaat ve Tarım Sektörleri Canlanınca Yeni İş Kapıları Açılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, önümüzdeki aylarda turizm, inşaat ve tarım gibi sektörlerin canlanmasıyla birlikte istihdamda artış, işsizlikte azalış öngördüklerini söyledi. Meclis Genel Kurulu'nda 'işsizlik' konulu gündem dışı konuşmalara cevap veren Çelik, krizi geçici gördüklerini, bundan dolayı Türkiye genelinde geçici iş oluşturma konusunda çalışma yaptıklarını kaydetti.

Çelik, "Bir yandan aktif şekilde meslek eğitimini gerçekleştireceğiz. Diğer taraftan bu geçici iş oluşturma projeleri ile kriz dolayısıyla tırmanmakta olan işsizlik oranını aşağıya çekeceğiz." dedi. Çelik, kısa sürede tarafların katılacağı bir işsizlik şûrası toplamayı düşündüklerini açıkladı. AK Parti grup toplantısına katılmak üzere geldiği Meclis'te gazetecilerin sorularını cevaplayan Çelik, işsizlik şûrasında kamu ve üniversiteler ile sosyal kesimlerden katılımcıların yer alacağını belirtti. İstihdam paketinin önümüzdeki günlerde ele alınacağını kaydeden Çelik, krize karşı anlık önlemlerin uygulandığını belirterek, "Alınacak önlemler de anlık olmalı." diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turizm-insaat-ve-tarim-sektorleri-canlaninca-yeni-is-kapilari-acilacak_68390.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!