Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Turizme Tahsis Edilen Yerler Belirlendi

Girişimciler 4 Ocak 2009 tarihinde saat 16.30'a kadar istenilen bilgi ve belgeleri bakanlığa elden teslim edecekler. Süresi içinde, kamu taşınmazının tahsisi talebinde bulunan yerli ve yabancı girişimciler, söz konusu yatırım için belirlenen toplam yatırım maliyetinin yüzde 5'i oranında kesin ve süresiz teminat mektubu verecekler. Girişimciler

Gazete Haber Türk
Turizme Tahsis Edilen Yerler Belirlendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, çeşitli yerlerde bulunan toplam 48 adet taşınmazı, turizm amaçlı yatırım yapmak üzere yerli ve yabancı girişimcilere tahsis edecek. Buna göre taşınmazlar, Turizmi Teşvik Kanunu ve bu Kanunun ilgili maddesine dayanılarak çıkartılan, Kamu Taşınmazlarının Turizm Yatırımlarına Tahsisi Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun olarak turizm amaçlı yatırım yapmak üzere yerli ve yabancı girişimcilere tahsis edilecek

Girişimciler 4 Ocak 2009 tarihinde saat 16.30'a kadar istenilen bilgi ve belgeleri bakanlığa elden teslim edecekler. Süresi içinde, kamu taşınmazının tahsisi talebinde bulunan yerli ve yabancı girişimciler, söz konusu yatırım için belirlenen toplam yatırım maliyetinin yüzde 5'i oranında kesin ve süresiz teminat mektubu verecekler. Girişimciler birden fazla parsel için müracaat edebilecek.

Taleplerin değerlendirilebilmesi için ilan edilen parsellere ilişkin ayrıntılı açıklama ve bilgiyi içeren şartname, 16 Aralık 2009 tarihinden itibaren, Kültür ve Turizm Bakanlığında bulunan Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğünden (DÖSİMM) bedeli mukabili temin edilebilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, turizm amaçlı yatırım yapmak üzere yerli ve yabancı girişimcilere tahsis edilecek kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgesi ile turizm alanı ve merkezleri şunlar:

"Afyonkarahisar Heybeli Termal turizm Merkezi, Afyonkarahisar Ömer-Gecek Termal Turizm Merkezi, Afyonkarahisar İhsaniye Gazlıgöl Termal Turizm Merkezi, Ankara Haymana Termal Turizm Merkezi, Antalya Demre Kale Kıyı Bandı Turizm Merkezi, Güney Antalya Turizm Alanı, Side Turizm Alanı, Aydın Didim Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi, Aydın Kuşadası Yatlimanı Turizm Merkezi, Çanakkale Geyikli Turizm Merkezi, Denizli Termal Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Akköy Gölemezli kesimi, Eskişehir Sakarıılıca Termal Turizm Merkezi, Isparta Davraz Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi, İzmir Dikili Termal Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi, Kayseri Erciyes Kış Sporları Turizm Merkezi 1 numaralı Turizm yerleşim alanı, Kütahya Gediz Ilıcası Termal Turizm Merkezi, Kütahya Ilıca Harlek Termal Turizm Merkezi, Samsun Havza 25 Mayıs Termal Turizm Merkezi, Uşak Banaz Hamamboğazı Termal Turizm Merkezi, Yozgat Boğazlıyan Bahariye Termal Turizm Merkezi ile Yozgat Yerköy Güven/Kırşehir Çiçekdağı Bulamaçlı-Mahmutlu Termal Turizm Merkezi"

http://www.yapi.com.tr/haberler/turizme-tahsis-edilen-yerler-belirlendi_74703.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!