Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Turizme Yenileme Kredisi

Halkbank, turizm sektöründe faaliyet gösteren firmalar için "Turizm İşletmeleri Yenileme Kredisi" verecek. Konaklama işletmelerine 9 ay ödemesiz dönem seçeneğiyle 48 aya varan, seyahat acenteleri ve turizm tedarikçisi firmalara 24 aya varan vadelerle TL cinsinden kullandırılabilecek kredinin üst limiti, firmaların yaptığı fatura karşılığı

Emlak Times
Turizme Yenileme Kredisi

Halkbank, turizm sektöründe faaliyet gösteren firmalar için "Turizm İşletmeleri Yenileme Kredisi" verecek. Konaklama işletmelerine 9 ay ödemesiz dönem seçeneğiyle 48 aya varan, seyahat acenteleri ve turizm tedarikçisi firmalara 24 aya varan vadelerle TL cinsinden kullandırılabilecek kredinin üst limiti, firmaların yaptığı fatura karşılığı yenilemenin tutarına göre belirleniyor.

Halkbank Esnaf ve KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Şahap Kavcıoğlu, Turizm İşletmeleri Yenileme Kredisi’nin turizm sektörüne yönelik piyasadaki en uygun koşullu kredi olduğunu belirterek "71 yıllık KOBİ bankacılığı deneyimimizle her sektörün özgün koşullarını değerlendiriyor ve ihtiyaçlara çözüm olacak ürünler geliştiriyoruz. Turizm sektörüne yönelik yeni kredimiz de bu çerçevedeki çalışmalarımızdan sadece biri. Amacımız, sektörün nakit akışına uygun tasarlanan bu kredi ürünüyle işletmelerimize destek olmak ve ülkemizin bacasız sanayisi turizmin gelişmesine katkı sağlamak" dedi.

Sektörün nakit akışına göre geri ödeme fırsatı

Turizm İşletmeleri Yenileme Kredisi’nin geri ödeme planı, yaz ve kış turizmi ayrımı gözetilerek işletmelerin faaliyet döngülerine göre şekillendiriliyor.

Sezonda aylık ödeme yapmayı tercih eden işletmelerin ödeme planı sektörün nakit akışının Turizm İşletmeleri Yenileme Kredisi’nden turizm sektöründe faaliyet gösteren konaklama işletmeleri, seyahat acenteleri, turistlere yönelik ürün ve hizmet satışı gerçekleştiren işletmeler ile turizm tedarikçisi firmalar yararlanabiliyor.

Belgelenemeyen masrafların finansmanı için tutar yüzde 10'u kadar limit artırılabiliyor. Kredinin geri ödeme planı, yaz ve kış turizmi ayrımı gözetilerek, işletmelerin faaliyet döngülerine göre şekillendiriliyor.

Kredi, işletmelerin tamir, bakım, yenileme masrafları ile ekipman ve tefriş malzemesi alımlarının finansmanı amacıyla fatura karşılığında kullandırılıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turizme-yenileme-kredisi_73983.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!