Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Türk-ABD Ortaklığı Çimtas Boru'nun Gemlik'teki Fabrikası Üretime Geçti

Enka Grubu şirketlerinden Çimtaş ile dünya taahhüt sektörü devlerinden ABD'li Bechtel'in 10 milyon dolarlık yatırımı üretime geçti. 25 milyon dolarlık

Dünya
2


nka Grubu şirketlerinden Çimtaş ile dünya taahhüt sektörü devlerinden ABD'li Bechtel'in 10 milyon dolarlık yatırımı üretime geçti. 25 milyon dolarlık ihracat hacmiyle üretim yapacak olan Cimtas Boru İmalatları ve Ticaret Ltd. Şirketi (Cimtas) dünya pazarında bir numara olmayı hedeflediğini açıkladı.
İndeks-İçerik Danışmanlık'dan yapılan açıklamaya göre, ENKA Grubu şirketlerinden Çimtaş Çelik İmalat Montaj ve Tesisat A.Ş. ile dünya taahhüt sektörü devlerinden Bechtel'in (ABD) Şubat 2002'de eşit ortaklıkla kurdukları, tümü tarafların öz kaynakları ile finanse edilen 10 milyon dolar sermayeli Cimtas Boru İmalatları ve Ticaret Ltd. Şti. Gemlik/Bursa'da üretime geçti. 25 milyon dolar ihracat hacmini hedefleyen tesisin en büyük özelliği, Türkiye'de uzmanlık alanı sadece boru (spool) sistemleri imalatı olan ilk ve tek fabrika olması.

Çimtas know-how'lı dev tesis
Cimtas'ın know-how ve tasarımı ile 1 Mart'ta inşaatına başlanan 11 bin m2 kapalı alanlı üretim tesisleri, 25 bin metrekare açık alan üzerine kurulu. Cimtas Boru'da kimya, petrol, gaz ve enerji sektörleri başta olmak üzere tüm sanayi tesislerine yönelik mühendislik dahil komple çelik proses boru sistemleri ISO ve ASME sertifikasyonları ile üretilecek.

Hedef dünya pazarı
Proje bazında ve standart ürünler içerecek üretiminin tamamını başta Amerika ve Avrupa olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerine göndermeyi planlayan Cimtas Boru, 25 milyon dolarlık ihracat hacmi ile konusunda dünyanın en iyisi olmayı hedefliyor.

2001 "İSO En Büyük Özel Sektör Sanayi Şirketleri" sıralamasında 238. sırada olan Çimtaş Çelik'in Gemlik'te ayrıca 150 bin m2 açık saha üzerine kurulu 41 bin m2 kapalı üretim tesislerinde yerli ve dünya piyasaları için yılda 25 bin ton kapasite ile kazan, gaz tankları ve basınçlı proses kapları gibi teknolojik ekipmanlar ile ağır çelik konstrüksiyon, çelik köprüler, rüzgar kuleleri ve benzeri ürünler komple mühendislik hizmeti ile üretiliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turk-abd-ortakligi-cimtas-borunun-gemlikteki-fabrikasi-uretime-gecti_1555.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • Merhaba ben Bursa-Yenişehir İbrahim Orhan M.Y.O DIŞ TİCARET programında öğrenim görmekteyim, 21.04.2009 tarihinde fabrikanızı gezme amaçlı gemlik serbest bölgesinde bulunduk ve memnun kaldım bunun sonucunda yaz zorunlu stajımı fabrikanızın dış ticaret departmanında yapmak istiyorum. Bilgilerinize arz ederim. Saygılarımla pasaoglu_1071@hotmail.com YANITLA
  • Merhaba, öncelikle Türk milleti daha sonra Gemlik ilçemiz için hayırlı olsun. İnşallah benim gibi işsizlere de çare olur. YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!