Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Türk Çimento Üreticileri Uluslararası Arenada

Dünyanın dört bir tarafından gelecek delegelerin katılımıyla 5 Aralık’ta Londra’da yapılacak olan Dünya Çimento Birliği Genel Kurulu’nda; OYAK Çimento, Nuh Çimento, MedCem Çimento gibi Türkiye’nin önde gelen çimento üreticilerinin Türkiye’yi en üst düzeyde temsil etmesi bekleniyor.

yapi.com.tr
Türk Çimento Üreticileri Uluslararası Arenada

Dünya Çimento Birliği’nin geçen yıl düzenlenen Genel Kurul toplantısında, OYAK Çimento Grubu’nun Başkanı Suat Çalbıyık, birliğin yönetim kuruluna seçilmişti.

Türk çimento üreticilerine övgü
Genel Kurul ve Dünya Çimento Konferansı ile ilgili değerlendirme yapan, Dünya Çimento Birliği Başkanı ve aynı zamanda dünyanın en büyük çimento şirketi CNBM’in CEO’su Song Zhiping, “Küresel çimento piyasasında önemli bir yere sahip olan Türkiye çimento sektörünün, uluslararası arenada temsil edilmesi büyük önem taşıyor” dedi.


İhracat hamlesi bekleniyor
Türkiye çimento sanayi, Avrupa’nın en büyük üretim kapasitesine sahip bulunuyor. Sektörden döviz kurlarındaki yükselme sonrası büyük bir çimento ihracat hamlesi bekleniyor. Amerika ve Afrika’nın hedef pazarlar olmasının yanısıra Türkiye’nin mevcut ihracat kapasitesinin, Güney ve Batı Avrupa’daki çimento ihtiyacını da karşılamaya yeteceği öngörülüyor.

Dünya Çimento Birliği, tamamı bağımsız çimento üreticilerinden oluşan, yaklaşık 1 milyar tonu aşan çimento üretim kapasitesiyle küresel çimento endüstrisinin en üst kurumunu oluşturuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turk-cimento-ureticileri-uluslararasi-arenada_167885.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!