Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türk Firmadan Azerbaycan'a Baraj

Azerbaycan’ın ikinci büyük şehri olan Gence’de, Şemkirçay nehri üzerine kurulacak olan Şemkirçay Barajı ve Hidroelektrik Santrali, Cengiz İnşaat tarafından inşa edilecek.

Hürriyet Gazetesi
Türk Firmadan Azerbaycan'a Baraj

Azerbaycan’ın ikinci büyük şehri olan Gence’de, Şemkirçay nehri üzerine kurulacak olan Şemkirçay  Barajı ve Hidroelektrik Santrali, Cengiz İnşaat tarafından inşa edilecek. Projeye büyük önem veren ve öncelikli projeler kapsamında yürütülmesini isteyen Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev, bugünkü açılış töreninde ilk harcı atmak için düğmeye bastı.

Sulama amaçlı inşa edilecek olan baraj, aynı zamanda 39 Megawatt enerji üreterek, bölgenin enerji ihtiyacını da karşılayacak. Bu baraj sayesinde Azerbaycan’ın 4 bölgesine ait tarımsal alanlar suya kavuşacak. 50 bin hektar sulama alanını besleyecek olan baraj 5 yılda tamamlanacak.

Şemkirçay Barajı ve Hidroelektrik Santrali, Cengiz İnşaat’ın Azerbaycan’da inşa edeceği ikinci baraj projesi olacak. Daha önce Nahçıvan’da inşa edilen Vayxır Barajı ve Hidroelektrik Santrali, Cengiz İnşaat tarafından 2006 yılında tamamlanmış ve bölgenin hizmetine sunulmuş.

Cengiz İnşaat, yine Azerbaycan’ın başkenti Bakü’nün kuzeyinde yer alan Siezen Bölgesi’nde, 110 km uzunluğundaki sulama kanalı projesini de yürütüyor.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/turk-firmadan-azerbaycana-baraj_69286.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!