Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türk İnşaat Sektörü Krizden Payını Aldı

Ortadoğu ve Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğretim üyesi Dr. Erhan Karaesmen, Türk yapı sektörünün son yılların ekono

Zamanb>Ortadoğu ve Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğretim üyesi Dr. Erhan Karaesmen, Türk yapı sektörünün son yılların ekonomik krizden payını aldığını söyledi.

Kamu yatırımlarının genelde azalmış olması ve buradan inşaat işlerine aktarılacak payın da çok küçülmesinin kaçınılmaz olduğunu vurgulayan Dr. Karaesmen, “Türk inşaat sektöründe etkinlik gösteren insan malzemesinin kalitesi çok yüksektir. İş ve piyasa daralmasına rağmen mühendisler uluslararası teknolojik gelişmeleri izleme fırsatı bulabilmektedir.” dedi.

TMMOB’a bağlı İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şubesi’nce düzenlenen “İnşaat Mühendisliği’nde Yeni Teknolojiler” konulu eğitim seminerinde konuşan Dr. Karaesmen, Çukurova gibi deprem afeti yaşanmış bir bölgeyi ilgilendiren dayanıklı bina inşaatıyla ilgili geliştirilmiş yeni anlayışlar ve yöntemler hakkında bilgi verdi. Seminere İMO Adana Şube Başkanı Sadi Sürenkök ile üyeler katıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turk-insaat-sektoru-krizden-payini-aldi_5935.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!