Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türk İnşaatçıdan 200 Milyon Dolarlık İmza

Türk inşaat şirketi Beta Tek, Sabancı'yla Akçansa'da ortak olan Alman Heidelberg'in Tula'daki 200 milyon dolarlık çimento fabrikasının inşaat işlerini yapmak için imza attı. Beta Tek Moksova Temsilcisi Tuncay Gökgöz, "Projeyi 16 ayda tamamlayıp teslim edeceğiz. Küresel kriz Türk inşaatçıların hızını kesmemeli" açıklamasını yaptı.

Taraf Gazetesi
Türk İnşaatçıdan 200 Milyon Dolarlık İmza

Türk inşaat şirketi Beta Tek, Sabancı'yla Akçansa'da ortak olan Alman Heidelberg'in Tula'daki 200 milyon dolarlık çimento fabrikasının inşaat işlerini yapmak için imza attı. Beta Tek Moksova Temsilcisi Tuncay Gökgöz, "Projeyi 16 ayda tamamlayıp teslim edeceğiz. Küresel kriz Türk inşaatçıların hızını kesmemeli" açıklamasını yaptı. Projenin imza anlaşması, Rus Interfaks Ajansı'na da konu oldu. Interfaks, Tula Bölgesi'nin Novogurovski köyü yakınında yapılması planlanan çimento fabrikasının yıllık 2 milyon kapasiteye ulaşabileceğini yazdı.

TürkRus.com isimli inşaat sitesine de demeç veren Tuncay Gökgöz, son üç yılda Rusya'da 278 milyon dolar değerinde tam sekiz proje tamamladıklarını, müşterileri arasında Heineken'den Siemens'e kadar birçok dünya devinin bulunduğunu belirtti. Beta Tek şu anda ise aralarında Nissan'ın 120 milyon dolarlık otomobil fabrikası ve Sab Miller'in 140 milyon dolarlık bira fabrikası dahil, dört projeyi daha devam ettiriyor.

Gökgöz, "Tula'daki çimento fabrikası, Rusya'da aldığımız en büyük proje oldu. Kriz ortamında bu kadar büyük bir projeyi almak anlamlı. Biz Rusya'nın geleceğine inanıyoruz. 2010'un ikinci yarısından itibaren yükseliş trendi başlayacaktır diye düşünüyoruz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turk-insaatcidan-200-milyon-dolarlik-imza_66841.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!