Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Türk Mobilyası Farklı Beğeni ve Zevlere Hitap Ediyor

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Davulcuoğlu, ''Ürettiğimiz ürünlerle farklı beğeni ve zevklere hitap ediyoruz'' dedi. Davulcuoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin mobilya ürünlerinin 170'i aşkın ülkede satıldığını, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinin kendileri için ayrı bir yeri

yapi.com.tr / AA
Türk Mobilyası Farklı Beğeni ve Zevlere Hitap Ediyor

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Davulcuoğlu, ''Ürettiğimiz ürünlerle farklı beğeni ve zevklere hitap ediyoruz'' dedi. Davulcuoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin mobilya ürünlerinin 170'i aşkın ülkede satıldığını, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinin kendileri için ayrı bir yeri olduğunu söyledi.
    
Ürettikleri ürünlerle farklı beğeni ve zevklere hitap ettiklerini, dar mekanlar, geniş aileler, sıcak iklimler gibi özel durumların oluşturduğu ihtiyaçlara yönelik üretimler yaptıklarını ifade eden Davulcuoğlu, Türkiye'de mobilya sektöründe 500 bin kişi çalıştığını ve Türkiye mobilya sektörünün 2011'de Türkiye içinde yüzde 10, küresel arenada yüzde 20 büyüyeceğini iddia etti.
    
MOSDER'in Türkiye'nin en büyük 35 mobilya markasını bünyesinde topladığını ve bu sektörde temsil gücünün oldukça büyük ve etkili olduğuna dikkat çeken Davulcuoğlu, ''MOSDER üyelerinin tamamı ev mobilyası üretmekte. Ayrıca tüm üyeler tasarım, ar-ge ve kalite açısından öncü konuma ulaşmış, gerekli standart ve sertifikasyonlara sahip şirketler arasından seçilmektedir. MOSDER, Türkiye mobilya sektörünün önemli bir temsilcisidir ve dış ilişkileri pekiştirme görevini başarıyla yerine getirmektedir. Derneğimiz bünyesinde çeşitli sektörel araştırma, raporlama çalışmaları, iş gezileri organize edilmektedir. Ülkemizde düzenlediğimiz tasarım yarışması, tasarım vizyonumuza büyük katkı sağlamaktadır. Tasarım vizyonumuz ise, tüm dünyada ürünlerimizin kabul görmesinin altında yatan stratejik öncelikli etkenlerden biridir'' dedi.

Türk mobilya sektörünün rekabet gücü
    
Türkiye mobilya sektörü tasarım, markalaşma, ar-ge, kalite ve teknoloji yatırımları gibi alanlarda başarıya ulaşmış olmakla birlikte, fiyat politikası açısından son derece rekabetçi bir konumda olduklarını anlatan Davulcuoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
    
''Fiyatlar, Avrupa ve Amerika ile kıyaslandığında aşağıda kalmaktadır. Bu da Afrika coğrafyasındaki gelişmekte ülkelerdeki başarımızı artırmakta, uygun fiyata kaliteli mobilyaya sahip olma olanağı yaratmaktadır. Türkiye'nin coğrafik olarak stratejik bir konumda yer alması, dış pazarlara açılımını kolaylaştırmaktadır. Bu da yine fiyatlar ve hız açısından performansımızı yükseltmektedir''

Davulcuoğlu, son yıllarda Kenya ile olan mobilya yatırımlarının da ivme kazanmasının sevindirici olduğunu kaydetti.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/turk-mobilyasi-farkli-begeni-ve-zevlere-hitap-ediyor_84469.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!