Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türk Müteahhitleri 15 Milyar Dolara Koşuyor

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB)Başkanı Erdal Eren, bu yıl yurtdışındaki iş hacminin 12 milyar dolara yaklaştığını belirterek bu rakamın 2007'de 15 milyar dolara ulaşmasının hedeflendiğini söyledi.

Radikal Gazetesiürkiye Müteahhitler Birliği (TMB)Başkanı Erdal Eren, bu yıl yurtdışındaki iş hacminin 12 milyar dolara yaklaştığını belirterek bu rakamın 2007'de 15 milyar dolara ulaşmasının hedeflendiğini söyledi. Erdal Eren, son dört yıllık dönemde Türk müteahhitlerinin yurtdışı iş hacminde olağanüstü gelişmeler olduğunu söyledi.

2002'de müteahhitlerin yurtdışındaki iş hacminin 1.5 milyar dolar olduğunu ifade eden Eren, "Bu rakam geçtiğimiz yıl 9.3 milyar dolar oldu. Bu yıl 12 milyar dolara yaklaşıyoruz. 2007 hedefimiz 15 milyar dolar" diye konuştu.

2006'da dünyanın en büyük 225 müteahhitlik firması sıralamasında 20 Türk firmasının yer aldığını söyleyen Eren, "Türkiye bu sayı ile ABD ve Çin'den sonra üçüncü sıraya yükseldi. Geçtiğimiz yıl dördüncüydük" açıklamasını yaptı. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın yabancıların Türkiye'den aldıkları evlerin fatura edilmesinde bazı müteahhitlerin yanlış beyanda bulunduğu yönündeki sözleri hatırlatılan Erdal Eren şunları söyledi: "Devletimiz bu müteahhitleri tespit ederse bizim için de çok iyi olur. Vergisini düzgün veren müteahhitlerin bunlar karşısında rekabet şansı giderek azalıyor."

http://www.yapi.com.tr/haberler/turk-muteahhitleri-15-milyar-dolara-kosuyor_49933.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!