Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Türk Plastik Sektörüne Ar-Ge Modeli

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV), düzenlediği son etkinlikle dünyanın 5 farklı ülkesinde faaliyetlerini sürdüren Hindistan merkezli Steer Engineering firmasının temsilcilerini Türkiye plastik sektörüyle buluşturdu. İstanbul Radisson Sas Otel’de yapılan toplantıda en son teknoloji ürünü makineleri ve ürünleri

yapi.com.tr
Türk Plastik Sektörüne Ar-Ge Modeli

STRONG>Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV), düzenlediği son etkinlikle dünyanın 5 farklı ülkesinde faaliyetlerini sürdüren Hindistan merkezli Steer Engineering firmasının temsilcilerini Türkiye plastik sektörüyle buluşturdu. İstanbul Radisson Sas Otel’de yapılan toplantıda en son teknoloji ürünü makineleri ve ürünleri hakkında sunumlar yapan Steer Engineering yöneticileri, Türkiye’de bir Uygulama Geliştirme Merkezi kurmayı planladıklarını da açıkladı.

Dr. Babu Padmanabhan1993 yılında Dr. Babu Padmanabhan tarafından kurulan ve 500’ün üzerinde çalışana sahip olan Steer, dünya çapında özellikle 'Çift Vidalı Ekstruder' Alpha ve Omega serisi ürünleriyle tanınıyor. Merkezi Hindistan’ın Bangalore şehrinde bulunan şirketin ABD, Almanya, Çin ve Japonya’da üretim ve teknoloji merkezleri yer alıyor. Polimer malzeme kompaundlama sanayisi için bilgi temelli hizmet ve çözüm sunma konusunda öncü firmalardan biri olan Steer Engineering, mevcut ekstruder sistemleri üzerinde yaptığı çalışmalarla farklı sektörlerdeki müşterilerin kompleks ihtiyaçlarını basite indirgeyen birtakım ekstruder ve ekstruder parçaları geliştiriyor. Özellikle teknoloji geliştirmede başarılı olan Steer’in, geniş ürün yelpazesinde ekstruder tamamlayıcı elemanları ile teknik servis hizmeti, mühendislik plastikleri, kompaundlama, granül masterbatch, kaplama, ilaç ve gıda işleme sektörüne yönelik ekstruder sistemleri, plastik ve polimer işleme gibi alanların yanı sıra medikal mühendislik çözümleri de bulunuyor.

Steer firması geliştirdiği son teknoloji ürünlerin müşterilerine ekonomik açıdan da avantaj sağlamasına dikkat ediyor. Ayrıca enerji verimliliğini artıran ve proses parçalarının ömrünü uzatan ürünleri sayesinde de firmalara pek çok avantaj sunuyor.

En yeni teknolojilerini ve ürünlerini Türk plastik sektörüne tanıtmak amacıyla ülkemize gelen Steer Engineering şirketi, Türkiye’yi büyüme stratejilerinde önemli bir pazar olarak konumlandırıyor. Türkiye’de bir Uygulama Geliştirme Merkezi kurmayı planladıklarını belirten Steer Engineering firması yöneticileri, şirketlerinin başarısının anahtarı olarak Ar-Ge’yi gösterdi. Firma temsilcileri toplantıdaki sunumlarında, Ar-Ge çalışmaları sonucunda çift vidalı ekstruderlerde yenilikçi yöntemler geliştirerek kritik noktalarda verimi en üst düzeye çıkaran uygulamalarına da dikkat çektiler.

ETİKETLER: firma kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/turk-plastik-sektorune-ar-ge-modeli_80842.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!