Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Türk Resminin Asırlık Öyküsü

Ahu ve Can Has’ın daha önce sergilenmemiş koleksiyonundan yola çıkarak hazırlanan ‘Türk Resim Sanatı’nın Bir Asırlık Öyküsü II: Türk Resminde Yüzyılın Tablosu’ isimli sergide, oryantalist dönemden günümüze farklı ressamların, dönemin sosyo-kültürel, ekonomik yapısını işledikleri eserler bir araya geliyor.

Radikal Gazetesi
Türk Resminin Asırlık Öyküsü

Rezan Has Müzesi, Türk resim sanatının tarihini Ahu ve Can Has koleksiyonuyla anlatmaya devam ediyor. HSBC’nin de desteğiyle açılan ‘Türk Resim Sanatı’nın Bir Asırlık Öyküsü II: Türk Resminde Yüzyılın Tablosu’ isimli sergi, 30 Nisan 2010’a kadar görülebilecek. Ahu ve Can Has’ın daha önce sergilenmemiş koleksiyonundan yola çıkarak hazırlanan sergi, Türk resim sanatına farklı ve yeni bir bakış açısı sunmayı hedefliyor ve oryantalist dönemden başlayarak günümüze kadar farklı ressamların, dönemin sosyo-kültürel, ekonomik yapısını işledikleri eserler bir araya geliyor.

100 eser yer alıyor

Ahu-Can Has Koleksiyonu’ndan seçilmiş 100 özel eserin iki ayrı salonda görülebildiği sergide Fausto Zonaro, Alberto Pasini, Fabiust Brest gibi oryantalist ressamlardan; Osman Hamdi, Şeker Ahmet, Halil Paşa, Mahmut Cûda ve Feyhaman Duran gibi Türk resim sanatının öncü isimlerine, çağdaş ressamlardan Erol Akyavaş, Burhan Doğançay ve Kemal Önsoy’a sanatçıların en iyi eserlerinden örnekler yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turk-resminin-asirlik-oykusu_75187.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!