Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türk Şirketinin Libya Başarısı

Tekfen - TML Ortak Girişimi Grubu, Libya'da Al Kufra-Tazerbo Su İletim Sistemi Projesi'ni kazandı. Proje bugüne kadar Libya'da Türk firmalarının kazandığı en büyük ihale olma özelliğini taşıyor.

Cumhuriyet Gazetesib>Tekfen - TML Ortak Girişimi Grubu, Libya'da Al Kufra-Tazerbo Su İletim Sistemi Projesi'ni kazandı. Proje, bugüne kadar Libya'da Türk firmalarının kazandığı en büyük ihale olma özelliğini taşıyor.

Libya Çölü'nün güneydoğusunda bulunan Kufra bölgesinden çıkarılan suyun, Bingazi - Tripoli sahil şeridine taşınmasını içeren projenin, Al Kufra - Tazerbo arasındaki bölümünün inşasına ilişkin anlaşma, 6 Haziran 2006 tarihinde Libya'nın Tripoli kentinde imzalandı.

Libya Çölü'nün güneydoğusunda bulunan Kufra bölgesinden çıkarılan suyun, 4 metre dış çaplı olan borularla, 383 km. uzaklıktaki Tazerbo'ya taşınmasını sağlayacak proje, 511 milyon dolarlık kontrat bedeliyle, Türk firmalarının Libya'da kazandığı en büyük ihale olma özelliğini taşıyor. Ağustos 2006'da yapımına başlanacak ve 5 yıl sürecek projede 1600 Türk personel çalışacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turk-sirketinin-libya-basarisi_46426.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!