Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türk Yapı Sektörü Yapı Cezayir Fuarı' nda Buluştu...

Yapı-Endüstri Merkezi ve Ladin Fuarcılık işbirliği ile Cezayir Safex Uluslararası Fuar Alanı'nda düzenlenen I.YAPI FUARI 20 Şubat Perşembe günü Dev

Yapı-Endüstri Merkezi
Türk Yapı Sektörü Yapı Cezayir Fuarı' nda Buluştu...

b>Yapı-Endüstri Merkezi ve Ladin Fuarcılık işbirliği ile Cezayir Safex Uluslararası Fuar Alanı'nda düzenlenen I.YAPI FUARI 20 Şubat Perşembe günü Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen tarafından açıldı.

Yapı-Endüstri Merkezi her yıl düzenlediği Yapı Fuarları'na bir yenisini ekledi. 3 yıldır Cezayir'de Türk İhraç Ürünleri Fuarı düzenleyen ve Safex tarafından düzenlenen Uluslararası Cezayir Fuarı'na Türk firmalarının katılımını organize eden LADİN Fuarcılık ile, 2003 yılında Türk İhraç Ürünleri Fuarıyla eş zamanlı I. Yapı Fuarı'nın ortaklaşa yapılması konusunda uzlaşma sağlayarak yapı sektörü'nden yaklaşık 30 firmayı Cezayir'de ziyaretçilerle buluşturdu.

Mısır'dan sonra Kuzey Afrika'da en büyük pazar konumunda bulunan Cezayir inşaat sektörü için; 2 milyon konut, başkentte 400 bin ofis açığı, her yıl konut için 1,5 milyar $ direkt hükümet finansmanı, yıllık yaklaşık 330 milyon $'lık inşaat malzemesi ithalatı ve önümüzdeki 5 yıl içinde gerçekleşecek 12 milyar $'lık yatırımı ile Türk İnşaat Sektörü için gelecek vaadediyor.

Bu gelişmelerden yola çıkarak düzenlenen I. YAPI FUARI Fuarı, 1294m2 alanda, yaklaşık 50 firmanın katılımıyla kapılarını 20 Şubat 2003 Perşembe günü ziyaretçilerine açtı. Perşembe günü açılan Fuar Pazar akşamı sona erdi.

Fuardan önce yaklaşık 2000 işadamı ve ülkenin önde gelen yatırımcıları fuara davet edildi. Her iki fuarın bir arada düzenlenmesi nedeniyle bu yıl ziyaretçi sayısı yaklaşık 100.000 oldu.Yurt Dışı Fuarlara Katılımın Milli Düzeyde Desteklenmesine ilişkin karar gereğince IV. Cezayir Türk İhraç Ürünleri ve I. Yapı Fuarı devlet desteği kapsamındaydı.
"Milli Katılım" çerçevesinde Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından katılımcıların organizatör firmaya m2 üzerinden ödeyecekleri katılım ücretinin;

* Büyük ölçekli firmalar ve pazarlama firmaları için %50'si (maksimum 20.000$)
*KOBİ (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler)'ler, SDŞ (Sektörel Dış Ticaret Şirketleri) için de %80 (maksimum 20.000$)

* Kalkınmada öncelikli yörelerde faaliyet gösteren KOBİ ile kendileri veya bünyesinde bulunan firmalar adına fuara katılan SDŞ için ise katılım ücretinin %80'i (maksimum 20.000$) geri ödendi.

T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı (KOSGEB DESTEĞİ)

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Yurtdışı Fuar Destek Programı çerçevesinde IV. Cezayir Türk İhraç Ürünleri ve I. Yapı Fuarının desteklenmesi kapsamında katılımcıların organizatör firmaya m2 üzerinden ödeyecekleri katılım ücretinin;
KOBİ ve SDŞ'lere nakliye dahil %75'i (en fazla 24 m2 sergileme alanı üzerinden)oranında destek verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turk-yapi-sektoru-yapi-cezayir-fuari-nda-bulustu-_3402.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!