Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Sandras Dağı Tehlikede
BÖLÜM SPONSORU

Türkbükü’nün 'Sosyetik Şeridi' Yıkılıyor

AB Uyum Yasaları kapsamında jet sosyetenin gözde beach kulüplerine ait özel iskeleler, yıkılacak. Sahilde oluşturulacak 8 metre genişliğinde yeni ahşap platform belediyeden kiralanabilecek.

Sabah Gazetesi
Türkbükü’nün 'Sosyetik Şeridi' Yıkılıyor

B Uyum Yasaları kapsamında jet sosyetenin gözde beach kulüplerine ait özel iskeleler, yıkılacak. Sahilde oluşturulacak 8 metre genişliğinde yeni ahşap platform belediyeden kiralanabilecek

Bodrum Türkbükü'ndeki köprünün Gölköy'e doğru olan "halk bölümü'ndeki işletmelerin iskeleleri Avrupa Birliği Uyum Yasaları kapsamındaki Kıyı Şeridi Kanunu çerçevesinde 2008'in ocak ayında yıkılmış ve sahil vatandaşlara açılmıştı. Yıkılan iskelelerin yerine tonlarca kum dökülerek kumsal oluşturulmuştu. Daha lüks restoran ve kulüplerin yer aldığı diğer bölümde ise hiçbir şey yapılmamıştı. Kaymakamlık tarafından yapılan açıklamayla beraber, bu kez köprünün 'sosyete bölümü'ndeki mekânlar ve villaların iskelelerinin yıkımı için harekete geçildi.

Kaymakamlık ve zabıta görevlileri, geçtiğimiz salı günü aralarında Fidele, Mavi Otel, Palmiye Cafe, Maça Kızı ve Casa Nova gibi işletmelere ve bazı evlere, yıkım kararını tebliğ etti. İşletmecilerle mülk sahiplerine 15 Eylül sabahı, saat 10.00'a kadar süre verildi. 5 Oda Otel, Maki Otel, Shıp A Hoy, Bagno, Chocolate ve Divan Palmira Otel ise henüz tebligatı almadı.

Ünlülerin evleri de var

Göltürkbükü Belediye Başkanı Halil İbrahim Kaynar'ın, köprünün diğer tarafında olduğu gibi sosyete bölümünde de yeni projeler hazırladığı söyleniyor. Kaynar'ın onaylatmaya çalıştığı projeye göre Divan Palmira Oteli'nden başlayıp koydaki son eve kadar olan bölümde yer alan bütün iskeleler yıkılacak. Bu güzergâha 8 metre genişliğinde ahşap tek parça bir iskele yapılacak. Göltürkbükü Belediyesi ise bu alanları ev ve işletme sahiplerine kiralayacak. Bu projenin yapımı 3 yıl sürecek. Türkbükü kıyı şeridinde birçok ünlünün villası bulunuyor. Bu isimler arasında Asım Kocabıyık, Akın Öngör ve Fatih Terim de var.

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/turkbukunun-sosyetik-seridi-yikiliyor_82427.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!