Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye Avrupa'nın Panel Radyatör Üreticisi Olacak

Isıtma ve soğutma sektöründe Türkiye dahil 16 ülkede faaliyet gösteren İtalyan Ferroli, yeni yatırım kararları ile Türkiye'yi Avrupa'nın panel radyatör üreticisi yapacak. 1989'dan beri yaklaşık 21 yıldır Türkiye'de faaliyette olan Ferroli, toplam 16 ülkede faaliyet gösteren şirketler grubunun tüm radyatör üretimini 2010 yılından itibaren tek

Hürriyet Gazetesi
Türkiye Avrupa'nın Panel Radyatör Üreticisi Olacak

Isıtma ve soğutma sektöründe Türkiye dahil 16 ülkede faaliyet gösteren İtalyan Ferroli, yeni yatırım kararları ile Türkiye’yi Avrupa’nın panel radyatör üreticisi yapacak. 1989’dan beri yaklaşık 21 yıldır Türkiye’de faaliyette olan Ferroli, toplam 16 ülkede faaliyet gösteren şirketler grubunun tüm radyatör üretimini 2010 yılından itibaren tek başına karşılayacak. Böylece Türkiye Avrupa’nın panel radyatör üreticisi olacak.

Türkiye’de özel ürün üretimi

Ferroli’nin CEO’su Piero Canova, Avrupa’dan yeni bir üretim hattının Türkiye’deki tesislerine kaydırılacağını açıkladı. Söz konusu yeni üretimin ayrıntısı Ferroli Grubu’nun ihracattan sorumlu Başkan Yardımcısı Maurizio Fuglia verdi. Fuglia, endüstriyel alandaki ihtiyaçların farklılaşması sebebiyle endüstriyel ürünlere yatırımlarını arttıracaklarını belirterek, şunları söyledi: "Son 5 yılda kalitemizden feragat etmeden ciddi bir büyüme elde ettik. Lokal stratejilere ağırlık vermek ve doğru ortaklıkları seçmek bu büyümede etkili oldu. Çok hızlı büyüyen ofislerimizden biri de Türkiye. Türkiye’deki fabrikamızda özel bir ürünümüz olacak. Çelik panel radyatör üretimi sadece Türkiye’de yapılacak" dedi.

İlk ihracat Bosna Hersek’e

Türkiye’de üretilen ilk radyatörler test aşamasından sonra Bosna Hersek’e ihraç edildi. Yıl sonuna kadar 10 Milyon Euro’luk ihracat hedefleyen Ferroli Türkiye, önümüzdeki günlerde başta İtalya, İngiltere, Almanya, İspanya, Fransa, Romanya, Ukrayna, Polonya ve Hollanda olmak üzere birçok ülkeye ihracata başlayacak.

Düzce’ye 30 milyon dolar ayırdı

Ferroli Grubu, Düzce II. Organize Sanayi Bölgesi’nde 65 bin metrekarelik tesis için 30 milyon dolar bütçe ayırdı. 2006’da yapımına başlanan üretim tesisinin tamamlanan bölümlerinde, şu anda radyatör üretimi gerçekleştiriliyor. Ferroli Türkiye, 5 yıl içinde tamamlanması planlanan üretim tesisinde Ferroli ürünlerinin pek çoğunun üretimini gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Güneş enerjisiyle çalışan solar sistemleri getiriyor

Türkiye’nin dinamikleri ile grubun vizyonunu başarıyla birleştirerek pazardan büyük bir pay alan Ferroli Türkiye’nin Genel Müdürü Çetin Çakmakçı, yeni çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: "Biz pazarın yüzde 20 büyüme potansiyeli olduğunu düşünüyoruz. Pazara sunacağımız konvansiyel ve yoğuşmalı kombiler, yeni kazanlar, duvar tipi split klimalar ve yeni tip endüstriyel ürünlerle pazar payımızı kısa vadede 1 puan daha artırmayı hedefliyoruz. Bunun dışında önümüzdeki sene güneş enerjisiyle çalışan doğal sirkülasyonlu solar sistemlerimiz Türkiye’de satılmaya başlanacak."


http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-avrupanin-panel-radyator-ureticisi-olacak_62020.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!