Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye-Çin İnşaat Sektöründe İşbirliği Yapacak

Türkiye Cumhuriyeti Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ve Çin Halk Cumhuriyeti İnşaat Bakanlığı'nın, 27 Mayıs 2002'de imzaladığı ve inşaat alanında iki

Dünyab>Türkiye Cumhuriyeti Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ve Çin Halk Cumhuriyeti İnşaat Bakanlığı'nın, 27 Mayıs 2002'de imzaladığı ve inşaat alanında ikili ekonomik, bilimsel ve teknik ilişkileri geliştirme için işbirliğini içeren mutabakat Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.
Mutabakata göre iki bakanlık, doğrudan temas kurabilmek ve ticari işlemler yapabilmeleri için, Türkiye Cumhuriyeti ve Çin Halk Cumhuriyeti'nin çeşitli inşaat şirketlerini, kuruluşlarını ve teşebbüslerini destekleyecekler.

Yine iki taraf inşaat sanayiinin, gayrimenkul sektörünün, şehir altyapı kalkınmasının ve her iki ülkede ve üçüncü ülkelerde yapı elemanları imalatının geliştirilmesi maksadıyla, Türkiye Cumhuriyeti ve Çin Halk Cumhuriyeti'nin danışmanlık ve mühendislik şirketlerinin yatırım ve ortaklığını destekleyecekler.

Taraflar, deprem mühendisliği ve doğal afetlerin etkilerinin azaltılması ve yönetimi, binalarda enerji tasarrufu, inşaat teknolojileri, katı atık ve kanalizasyon bakımı ve denize atım teknolojileri, jeolojik ve jeoteknik araştırmalar ve inşaatla bağlantılı diğer faaliyetler üzerinde ortak araştırma ve çalışmalar yürütebilmek için, Türkiye ve Çin'deki özel sektör ile araştırma merkezleri ve çeşitli yetkili (yeterli) şirketleri arasında eşgüdüm sağlayacaklar.

Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti ve Çin Halk Cumhuriyeti'nde ve üçüncü ülkelerde, mesleki ortak sergiler düzenlemek için, taraflarca gerekli tesislerin ve kolaylıkların sağlanması hedefleniyor. Taraflar ayrıca mutabakat zaptının hükümlerinin uygulanmasını sağlayacak bir ortak çalışma grubu oluşturacaklar.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-cin-insaat-sektorunde-isbirligi-yapacak_1560.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!