Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Kuruldu

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği, faaliyetlerine başladı. 30 Nisan'da yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 26 Mayısta yapılan Genel Kurulda ilk Başkan, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu belirlendi. 1.135 üyenin 488'inin katılımı ile gerçekleşen Genel Kurul'da henüz onaylanmamış seçim sonuçlarına göre, Birliğin Yönetim Kurulu Başkanı Murat

yapi.com.tr
Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Kuruldu

ürkiye Değerleme Uzmanları Birliği, faaliyetlerine başladı.

Tutsat (mortgage) Kanununda yer alan ve kurulması için verilen 2 yıllık süre 2009 yılı içerisinde dolan Değerleme Uzmanları Birliği'nin statüsü, 17 Aralık 2009 tarihli Bakanlar Kurulu kararında yer almış ve sonrasında belirlenen tarih ile 30 Nisan 2010'da ilk genel kurulun yapılacağı duyurulmuştu.
    
30 Nisan'da yeterli çoğunluk sağlanamadığı için dün yapılan Genel Kurulda ilk Başkan, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu belirlendi.
    
1.135 üyenin 488'inin katılımı ile gerçekleşen Genel Kurul'da henüz onaylanmamış seçim sonuçlarına göre, Birliğin Yönetim Kurulu Başkanı Murat Parmakçı olurken, yönetim kurulu, Işıl Dinçer, Şinasi Bayraktar, Nihat Yerci, Ebru Öz, Cansel Yazıcı, Şahin Akar'dan, denetim kurulu ise Mehmet Kasab, Nazan Özbaydar ve Hürrem Dolay'dan oluştu.
   
Edinilen bilgiye göre, 17 Aralık 2009 tarihli statüye göre kurulan Birlik, kamu kurumu niteliğinde olacak ve tüm lisanslı değerleme uzmanlarının üyeliği şart olacak. (AA)

 

ETİKETLER: gayrimenkul kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-degerleme-uzmanlari-birligi-kuruldu_79842.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!