Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

'Türkiye Enerjisini Topluyor' Projesi Ekipleri Doğu’da!

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri ev hanımlarını enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirmek amacıyla sürdürdüğü projenin 3. etabına başlıyor! “Türkiye enerjisini Topluyor” projesi çerçevesinde, bu kez Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde 6 ilde ev hanımlarını evlerdeki elektrikli aletlerin doğru kullanımı konusunda bilgilendiriliyor.

yapi.com.trProfilo Dayanıklı Ev Aletleri, ev hanımlarını enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirmek, doğal kaynakların doğru kullanımına katkıda bulunmak  üzere başlattığı kurumsal sosyal sorumluluk projesi 'Türkiye Enerjisini Topluyor' çalışması kapsamında Marmara ve Karadeniz bölgelerinin ardından Doğu ve Güney Doğu Anadolu’daki illerde ev ziyaretlerine başladı. Profilo ekipleri, 7 Kasım – 11 Aralık 2011 tarihleri arasında Doğu illerimiz Erzurum, Erzincan, Malatya, Diyarbakır, Van ve Gaziantep’te toplam  57 hane ziyareti gerçekleştirmeyi ve 570 ev hanımına ulaşmayı hedefliyor.

Proje kapsamında 2010 yılı başında Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü yetkililerinden 'Evde Enerji Tasarrufu' eğitimi alan bir eğitmen kadrosu oluşturan Profilo, bu gezici ekipler ile Türkiye’yi karış karış gezmeye devam ediyor. Bugüne kadar Marmara Bölgesi’nde İstanbul, Adapazarı, Eskişehir, Bolu ve Bursa’da yaklaşık 150’ye yakın ev ziyaret edildi ve 1500’ü  aşkın ev hanımına ulaşıldı. Karadeniz Bölgesi’nde ise Düzce, Zonguldak, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun ve Trabzon’da 75 hane ziyareti gerçekleştirildi ve 750 ev hanımına evlerindeki elektrikli aletlerin kullanımı sırasında alınabilecek küçük önlemlerle, enerji ve su tasarrufu sağlamanın yolları aktarıldı.

Enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirilen ev hanımlarına aile bütçelerine nasıl katkı sağlayabilecekleri konusunda bilgi verildi. Profilo Dayanıklı Ev Aletleri’nin 'Türkiye Enerjisini Topluyor' projesi gezici ekipleri,  Karadeniz Bölgesi’ndeki çalışmanın tamamlanmasının ardından Türkiye’nin diğer bölgelerindeki illeri gezmeye devam edecek. Profilo proje kapsamında yıl sonuna kadar 1500 haneye ve 5000’i aşkın ev hanımına ulaşmayı  hedefliyor.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-enerjisini-topluyor-projesi-ekipleri-doguda_83763.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!