Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye Güneşe Odaklanmalı

Eski İngiltere Enerji ve Ulaştırma Bakanı, Windsor Energy Group Başkanı Lord Howell, yenilenebilir enerjilerde Türkiye’nin güneş, hidroenerji ve jeotermal kaynaklara odaklanmasını tavsiye ederek, rüzgâr türbinlerinin daha pahalı olduğunu, enerjinin transmisyonundaki sorunlar nedeniyle yenilenebilir enerji alanına önemli bir katkı sağlamadığını

Cumhuriyet Gazetesi
Türkiye Güneşe Odaklanmalı

Eski İngiltere Enerji ve Ulaştırma Bakanı, Windsor Energy Group Başkanı Lord Howell, yenilenebilir enerjilerde Türkiye’nin güneş, hidroenerji ve jeotermal kaynaklara odaklanmasını tavsiye ederek, rüzgâr türbinlerinin daha pahalı olduğunu, enerjinin transmisyonundaki sorunlar nedeniyle yenilenebilir enerji alanına önemli bir katkı sağlamadığını belirtti.

Stratejik Teknik Ekonomik Araştırmalar Merkezi tarafından düzenlenen “İklim Değişikliğinin Ayakizi: Düşük Karbon Ekonomisine Geçişte Türkiye’nin Rotası” konulu Uluslararası Karbon Piyasaları Arenasında konuşan Howell, “Rusya’ya çok bağlı olmak istemiyoruz. Türkiye’nin, kaynaklara sahip ülkelerle iyi ilişkileri var ve bir geçiş ülkesi olarak çok önemli görüyoruz” diye konuştu.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Enerji Verimliliği ve İklim Değişikliği Direktörü Terry McCallion da, “Türkiye pazarı düşük karbon büyümesi konusunda finansman ve deneyim desteği vermekle yakından ilgileniyoruz” dedi. Otomotiv Sanayicileri Derneği Genel Sekreteri Ercan Tezer de, otomotiv sektörünün, karbon emisyonları konusunda konulan hedeflere en kısa sürede uyum sağlamak zorunda olduğunu kaydetti. Enerji Güvenliği Analisti Faruk Demir ise, Türkiye’de karbon ekonomisi için bir şeyler yapma zamanının geldiğini söyledi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-gunese-odaklanmali_71484.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!