Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

''Türkiye ile Almanya Arasında Yenilenebilir Enerji Projelerinde Önemli Adımlar Atılacağına İnancımız Sonsuz''

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Genel Müdürü Fevzi Onat, Türkiye ile Almanya arasında yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği projelerinde önemli adımlar atılacağına inandıklarını bildirdi.

yapi.com.tr / AA
''Türkiye ile Almanya Arasında Yenilenebilir Enerji Projelerinde Önemli Adımlar Atılacağına İnancımız Sonsuz''

Türkiye ve Almanya arasında iş potansiyelinin geliştirilmesi amacıyla Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB)'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ''Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği'' panelinde, Türk-Alman işbirliği potansiyeli değerlendirildi. Panelde Almanya Çevre Bakanı Yardımcısı Katherina Reiche ve beraberindeki heyet de yer aldı.

TSKB Genel Müdürü Onat, panelde yaptığı konuşmada, Türkiye'deki sanayi yatırımlarının desteklenmesini, ülkenin büyümesi ve gelişmesinin ön koşullarından biri olarak gördüklerini, Türkiye'nin sürdürülebilir kalkınmasında ekonomik ve sosyal yatırımların yanı sıra çevreci enerji yatırımlarının öneminin tartışılmaz olduğunu vurguladı.

Onat, ''Kaynak sağladığımız uluslar üstü kuruluşlarla birlikte yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği, çevre ve KOBİ kredileri ile bu alanlardaki yatırımlarını destekliyoruz. Bu etkinliğin ardından iki ülke arasında yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği projelerinde önemli adımlar atılacağına inancımız sonsuz'' dedi.

Almanya Çevre Bakanı Yardımcısı Reiche de yenilenebilir enerjinin, Türk ve Alman pazarlarında olduğu kadar global pazarlardaki büyüme potansiyeline de işaret ederek, şunları kaydetti:

''Bu potansiyelleri herkes için sürdürülebilir ve doğa dostu enerji tedarik edilmesi ile çok sayıda iş fırsatı için değerlendirmeliyiz. Ancak bunu başarmak için 4 temel unsura ihtiyacımız var. İlk olarak iktisadi teşvikleri ve uygun düzenlemeleri oluşturan siyasetçiler, risk sermayesi yatırımı gerçekleştiren firmalar, araştırma ve geliştirme içeren ek teknik ilerleme ve düzenlenmiş finansal hizmetler sunarak yatırımı mümkün kılan bankalar... Bu doğrultuda TSKB'nin üstlendiği rolü başarıyla yerine getirecek bir yolda ilerlediğine eminim.''

ETİKETLER: yeşil kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-ile-almanya-arasinda-yenilenebilir-enerji-projelerinde-onemli-adimlar-atilacagina-inancimiz-sonsuz_89072.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!