Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Türkiye Marka Değerini En Fazla Artıran 4 Ülkeden Biri

Brand Finance tarafından hazırlanan 'Nation Brand Index – En Değerli Ülke Markaları' araştırması sonuçlarına göre, Türkiye 1 yılda marka değerini en fazla artıran 4 ülkeden biri oldu.

yapi.com.tr / AA
Türkiye Marka Değerini En Fazla Artıran 4 Ülkeden Biri

Marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından hazırlanan 'Nation Brand Index – En Değerli Ülke Markaları' araştırmasının sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre dünyanın en değerli ülke markası, 17 trilyon 990 milyar dolar marka değeri ile ABD oldu.  ABD'yi 6 trilyon 109 milyar dolar marka değeri ile Çin takip etti. Türkiye, 688 milyar dolar marka değeri ile 19'uncu sırada yer aldı.

'En Değerli Ülke Markaları' araştırmasında yatırım, turizm, ürünler ve yetenek olmak üzere, bir ülkenin markasına güç katan 4 değer incelendi. Yatırımlar açısından en başarılı ülke Singapur, ürün ve hizmetler açısından ABD, yetenekli insan açısından İsviçre, turizm açısından ise Tayland'ın öne çıktığı araştırmada Türkiye, yetenekli insan dışında, diğer 3 başlık altında başarılı ülkeler arasında yer aldı.

Marka değerini geçen yıla oranla yüzde 41 oranında artıran Türkiye, marka değeri en çok artan ülkeler arasında dördüncü sırada yer aldı.

Brand Finance Türkiye Direktörü Muhterem İlgüner konuya ilişkin değerlendirmesinde, Türkiye'nin yükselişine ilişkin olarak şunları kaydetti:

"Türkiye son dönemde sosyal dinamiklerin de eklendiği siyasi ortama karşın, ekonomik açıdan istikrarını koruyor. Ekonomide yaşanan istikrarın yanı sıra turizm, yatırım ve ürünler bazında iyi performans gösteren Türkiye'nin bu nitelikleri, doğal olarak marka değerine de yansıyor".

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-marka-degerini-en-fazla-artiran-4-ulkeden-biri_114527.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!