Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Türkiye-Ürdün Arasında Toplu Konut Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı İmzalandı

Türkiye ile Ürdün arasında, toplu konut alanında işbirliği mutabakat zaptı imzalandı. Mutabakat zaptı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Ürdün Bayındırlık ve İskan Bakanı Yahya Kisbi arasında, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine çalışma ziyareti için Türkiye'ye gelen Ürdün Başbakanı Maruf El Bahit'in Başbakan Erdoğan ile

yapi.com.tr / AA
Türkiye-Ürdün Arasında Toplu Konut Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı İmzalandı

Fotoğraf: Burak Akbulut

Türkiye ile Ürdün arasında, toplu konut alanında işbirliği mutabakat zaptı imzalandı. Mutabakat zaptı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Ürdün Bayındırlık ve İskan Bakanı Yahya Kisbi arasında, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine çalışma ziyareti için Türkiye'ye gelen Ürdün Başbakanı Maruf El Bahit'in Başbakan Erdoğan ile görüşmesinin ardından bugün düzenlenen ortak basın toplantısında imzalandı.

Bakan Bayraktar, imza töreninde yaptığı konuşmada, konut sektöründe örnek çalışmalar gerçekleştiren Türkiye'nin, bölge ülkeleri arasında dikkati çeken bir konumda bulunduğunu belirtti.

Türkiye'nin deneyimlerini diğer ülkelerle işbirliği anlaşmaları imzalayarak paylaşmaya devam ettiğini kaydeden Bayraktar, ''Ürdün'de de toplu konut alanında deneyimlerimizi değerlendirmek istiyoruz. Konutta artık Türk modeli dünyaya örnek oluyor'' dedi.

İmzalanan işbirliği mutabakat zaptı çerçevesinde planlama, gayrimenkul finansmanı, konut planlaması ve gayrimenkul geliştirilmesi, teknik, eğitim ve yeterlilik alanlarından işbirliği yapılması öngörülüyor.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-urdun-arasinda-toplu-konut-alaninda-isbirligi-mutabakat-zapti-imzalandi_88468.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!