Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Türkiye'de 184 Milyonun Üzerinde Tapu Senedi Var

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, kat irtifakı, kat mülkiyeti geçişleri ve özellikle de intikal işlemleri nedeniyle tapu senetlerinin sayısının 184 milyona ulaştığını açıkladı.

yapi.com.tr/AA
Türkiye'de 184 Milyonun Üzerinde Tapu Senedi Var

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, yaptığı yazılı açıklamada kat irtifakı, kat mülkiyeti geçişleri ve özellikle de intikal işlemleri nedeniyle tapu senetlerinin sayısının arttığını söyledi.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, yaptığı yazılı açıklamada kat irtifakı, kat mülkiyeti geçişleri ve özellikle de intikal işlemleri nedeniyle tapu senetlerinin sayısının arttığını söyledi. 2018 yılında 406 bin 804 intikal işleminin yapıldığını söyleyen Adlı, şu açıklamalarda bulundu:

"Türkiye nüfusu, 31 Aralık 2018 itibarıyla 82 milyon 3 bin 882 kişi. Türkiye genelinde 20 milyon 191 bin 224 bağımsız bölüm, 57 milyon 257 bin 725 parsel bulunuyor. Hisseli ve müstakil tapu örneklerine baktığımızda ise 184 milyonun üzerinde tapu senedi var. Buna göre ülkemizde kişi başına ortalama 2,25 tapu senedi düşüyor."

''Dijitalleşme süreci başlasın''
Gayrimenkul sektörünün dijital döneme hızla adapte olması gerektiğinin altını çizen Adlı, TAKBİS ile herhangi tapu dairesinde yapılabilmesi gibi birçok güzel gelişmelerin yaşandığını belirtti. Adlı, "Hatta artık e-ipotek, e-haciz gibi uygulamalar var. Dijitalleşme süreci bizlerin çok yakında tapu dairesine gitmesine gerek kalmadan, tapu hizmetlerini alabilmemizi sağlayacak" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyede-184-milyonun-uzerinde-tapu-senedi-var_170986.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!