Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

bauMax Eskişehir'de

''Türkiye'de Yatırım Yapmayı Sürdüreceğiz''

Avusturya yapı marketi Baumax'ın Türkiye Genel Müdürü İbrahim Ayan, Türkiye'nin birçok Avrupa ülkesinden daha istikrarlı ve güvenli bir ülke olduğunu, Baumax olarak Türkiye'de yatırım yapmayı sürdüreceklerini söyledi.

yapi.com.tr / AA
''Türkiye'de Yatırım Yapmayı Sürdüreceğiz''

Avusturya yapı marketi Baumax'ın Türkiye Genel Müdürü İbrahim Ayan, Türkiye'nin birçok Avrupa ülkesinden daha istikrarlı ve güvenli bir ülke olduğunu, Baumax olarak Türkiye'de yatırım yapmayı sürdüreceklerini söyledi.

Ayan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 9 ülkede toplam 152 yapı marketi ile faaliyet gösteren Baumax'ın hedefinin Türkiye'de büyümek olduğunu ifade etti.

Yabancı yatırımcıların Türkiye'nin her geçen gün artan istikrarlı büyümesinden memnun olduklarını ve yatırımlarını Türkiye'ye kaydırdıklarını dile getiren Ayan, ''Türkiye yabancı yatırımlar için oldukça önemli bir ülke, Türkiye yabancı yatırımcılar için adeta göz bebeği. Yabancı yatırımcılar Türkiye'ye yatırım yapmaya çok sıcak bakıyorlar. Politik ve ekonomik açıdan Türkiye'de süren istikrarın bunda çok büyük etkisi var'' diye konuştu.

''Türkiye birçok Avrupa ülkesinden daha istikrarlı ve güvenli bir ülke, Türkiye'de yatırım yapmayı sürdüreceğiz'' diyen Ayan, şunları kaydetti:

''Biz Türkiye'deki ilk yapı mağazamızı Samsun'da açtık. Türkiye'de mağaza açma konusunda çok araştırma yaptık ve Samsun'un mağaza açmak için doğru bölge olduğunu biliyorduk. Burada açtığımız mağaza diğer yapı marketlere de belki örnek olacak. Buradaki mağazamızla çevre illerin de taleplerini karşılıyoruz. İkinci mağazamızı İzmit'te açtık. Haziran ayının ortalarında İzmir mağazamızı da açacağız. 2011 yılı içinde Ankara ve Bodrum mağazalarımız açılacak. 2012 ve 2013 yıllarında mağaza açmak için 56 ilde yerler arıyoruz.''

''Avrupa'da yatırım açısından bir duraklama dönemi yaşanıyor''

Avrupa'da yatırım açısından bir duraklama dönemi yaşandığını ifade eden Ayan, şunları söyledi:

''Türkiye'deki büyüme ile Avrupa'daki büyümeyi kıyasladığımız zaman Türkiye birçok Avrupa ülkesinden daha hızlı ve istikrarlı bir şekilde büyüyor. Türkiye büyüme dönemi geçirirken Avrupa bir duraklama dönemi geçiriyor. Türkiye'yi büyüme ve yatırım yapılacak bir yer olarak başka ülkelerle kıyaslarken Avrupa ülkelerini baz almalıyız. Çünkü Türkiye Avrupalaşmış bir ülke ve gösterdiği istikrar ve büyüme çoğu Avrupa ülkesinden dengeli bir büyüme. Yatırım cazibesi anlamında Türkiye çok cazip bir ülke.''

Yerli üreticiye destek

Yatırım yaptıkları ülkenin ve şehrin gelişimine katkı sağladıklarına da değinen Ayan, şöyle devam etti:

''Biz yatırım yaptığımız ülkelerde, tedarikimizin ne kadarını sağlayabiliyorsak o kadarını sağlamaya çalışıyoruz. Mümkün olduğunca gittiğimiz yere ait, orada üretilen ürünleri mağazamıza koyuyoruz. Mağazalarımızda ithal ürünler yer alıyor tamam ama daha çok yerli ürünlerin yer almasına dikkat gösteriyoruz. Mesela Samsun mağazamızdaki ürünlerin yüzde 75'i yerli ürün, Türkiye'de üretilmiş. Gittiğimiz yerde bölgesel yatırımlara bakıyoruz. Mesela Samsun'da anlaştığımız bir üreticinin ürünlerini Türkiye'de açtığımız diğer mağazalara da götürüyoruz. Böylece hem yerli üretici kalkınmış ve büyümüş oluyor hem de bizim ürün ihtiyacımız karşılanmış oluyor. Biz bir firmayla anlaştığımız zaman uzun vadeli programlar yapıyoruz.''

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyede-yatirim-yapmayi-surdurecegiz_87436.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!