Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye’den Şanghay Çıkarması

Türkiye’nin tanıtımı için bir fırsat olarak görülen Şanghay EXPO 2010’a Türkiye “Medeniyetler Beşiği Anadolu” konseptiyle katılacak. Türkiye fuarda 7 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor.

Cumhuriyet Gazetesi
Türkiye’den Şanghay Çıkarması

Şanghay Expo 2010 Türkiye pavyonu, Expo Şanghay Türkiye Yüksek Komiseri Sencer Özsoy ve projeyi yürüten Ark Grup’un kurucu Genel Müdürü Ali Rıza Koç’un düzenlediği toplantıyla tanıtıldı. “Dünya Sergisi” olarak adlandırılan EXPO, bu yıl “Better City, Better Life – Daha İyi Şehir, Daha İyi Yaşam” ana teması ile Çin’in Şanghay kentinde düzenlenecek.

Fuara katılım, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Dışişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Metropoliten Planlama, THY, TRT, Anadolu Ajansı desteğiyle gerçekleşiyor. TİM, Beko, Eczacıbaşı/Vitra, Efes Pilsen, Kuru Kahveci Mehmet Efendi, Seyidoğlu, Öztiryakiler, Paradise FX, Air Film ve Çin’in en önemli firmalarından Huawei de sponsorlar arasında yer alıyor.

Expo için Türk-Hollwood ortak yapımı “360” isimli üçboyutlu bir İstanbul filmi hazırlandığını dile getiren Özsoy, fuar alanındaki binanın 1 milyon dolara kiralandığını söyledi. Fuarda Türk yemeklerinin Çin yemekleriyle yarışacağını, Türkiye’den maraş dondurması, iskender kebap getirileceğini ifade etti.

Toplam bütçesi 4.5 milyar dolar olan ve 560 hektarlık dev bir alana kurulan Şanghay EXPO 2010’a 194 ülke, 54 şehir ve uluslararası kuruluş katılacak. 1 Mayıs 2010’da resmi açılışı yapılacak Şanghay EXPO 2010’u, 31 Ekim 2010'a kadar sürecek.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyeden-sanghay-cikarmasi_77438.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!