Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Türkiye’nin 89 Deniz Feneri Yenilenecek

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, gemilere yol ve tehlikeyi göstermek için yapılmış olan deniz fenerleri için harekete geçti. Türkiye’nin kıyılarına dağılmış olan 89 deniz fenerini yenileyecek olan Kıyı Emniyeti, fenerlerin rölöve ve projeleri ile ihale ön hazırlık dosyasının hazırlanması için ihale açtı.

yapi.com.tr
Türkiye’nin 89 Deniz Feneri Yenilenecek

Türkiye’nin Hopa’dan İskenderun’a kadar uzanan sahillerindeki betonarme 89 deniz feneri elden geçirilecek. Geceleri ve sisli havalarda gemilere, balıkçı teknelerine yol gösteren deniz fenerleri 1997 yılında Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne bağlanmıştı.

DHA’da yer alan habere göre; Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü İdari ve Yapı İşleri Daire Başkanlığı, kendisine bağlı 89 adet betonarme kıyı ve mendirek fenerinin rölöve projeleri, uygulama projeleri ile ihale ön hazırlık dosyasının hazırlatılması işi için ihale açtı. Karadeniz, Marmara Denizi, Ege Denizi ve Akdeniz kıyılarındaki fenerleri kapsayan ihale, 6 Mayıs 2020 tarihinde yapılacak.

 

 

Söz konusu ihale dosyasında yer alan bilgide işin tanımı ve kapsamı şöyle açıklandı: “Bu iş kapsamında, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü kullanımında olan 89 adet betonarme kıyı ve mendirek fenerlerinin durum tespiti yapılarak raporlanması, rölöve projelerinin hazırlanması, müdahale tespiti yapılarak uygulama projelerinin hazırlanması için ilgili tüm mevzuatlara uygun şekilde ihale ön hazırlık dosyasının (onaylanan projelere göre; keşif, metraj, pursantaj, mahal listesi) hazırlanması işidir. Ayraca tüm fenerlerin rapor ve fotoğraf albümü şeklinde çalışma hazırlanacaktır.”

Şartnameye göre 4 ayda tamamlanması istenen işler kapsamında, fener yapılarının yakın çevresinin mevcut durumu, rölöve ölçümleri üç boyutlu lazer tarayıcı ve fotogrametrik rölöve ekipmanı ile yapılacak, bilgisayar ortamında ölçekli çizimleri hazırlanacak, çalışmalar rapor ve ölçekli çizimlerle belgelenecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyenin-89-deniz-feneri-yenilenecek_179660.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!