Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

'Electrolux Design Lab 2013'...

Türkiye’nin Denizden Süpürgesi Göcek’te Tanıtıldı

Electrolux, geçen yıl başlattığı 'Denizden Süpürge' (Vac from the Sea) isimli projesini Clean Up The Med (Akdeniz’i Temiz Tut) ile perçinledi. Çevre ve Orman Bakanlığı ve Turmepa işbirliğiyle gerçekleşen Clean Up The Med’de kötü hava şartları çevrecileri durduramadı. Türkiye kıyıları gönüllüler tarafından temizlendi. Çevreci Electrolux, Şile

yapi.com.tr
Türkiye’nin Denizden Süpürgesi Göcek’te Tanıtıldı

Electrolux, geçen yıl başlattığı 'Denizden Süpürge' (Vac from the Sea) isimli projesini Clean Up The Med (Akdeniz’i Temiz Tut) ile perçinledi. Çevre ve Orman Bakanlığı ve Turmepa işbirliğiyle gerçekleşen Clean Up The Med’de kötü hava şartları çevrecileri durduramadı. Göcek merkezli olarak yapılan kıyı temizliğine gönüllülerin yanı sıra bin öğrenci katıldı. Turmepa Göcek Temsilcisi Nazif Türk’ün açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte sırasıyla Electrolux Türkiye Pazarlama Müdürü Rüya Kip, Göçek Belediye Başkanı Recep Şatır, Fethiye Kaymakamı Mehmet Ali Karatekin, Muğla Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış ve Çevre ve Orman Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sedat Kadıoğlu söz aldı.

Konuşmasında çevreye duyarlı bir şirket olarak böyle bir çalışmada yer almaktan onur duyduklarını dile getiren Electrolux Türkiye Pazarlama Müdürü Rüya Kip, “Bu çalışmanın sadece bugünle sınırlı kalmamasını diliyorum. Unutmamalıyız ki çevreci olmak bir yaşam biçimidir. Hayatımızın her alanında çevreye duyarlı olmalı ve bunu geleceğimiz olan çocuklarımıza da aşılamalıyız” dedi.

Turmepa’nın katılımcıları bilgilendirmesinin ardından teknelerle Bedri Rahmi koyuna giden öğrenciler, kötü hava şartlarına rağmen koyda 2 saat boyunca temizlik yaptılar. Ardından hatıra fotoğrafı çektiren katılımcılar, atıkları ilgili yerlere iletilmek üzere belediye görevlilerine teslim ettiler.

Denizden Süpürgeler Türkiye’de

Denizden Süpürge projesi kapsamında üretilen süpürgeler Türkiye’de ilk kez Göcek’te sergilendi. Çevreci süpürge serisiyle bir arada sergilenen Denizden Süpürgeler arasında, Electrolux Türkiye çalışanlarının Şile’den topladığı plastiklerle üretilen Türkiye’nin Denizden Süpürgesi de yerini aldı. Daha önce Pasifik ve Hint Okyanusları ile Akdeniz, Baltık ve Kuzey Denizlerinden toplanan plastik parçalarıyla sınırlı sayıda üretilen süpürgelerin yanında Türkiye’nin süpürgesinin de yer almasının buruk bir mutluluk yaşattığını söyleyen Electrolux Türkiye Pazarlama Müdürü Rüya Kip sözlerine şu şekilde devam etti:

“Denizden Süpürge kapsamında ilk kez bir ülkeye ait süpürge tasarımı yapıldı. Bunun için mutluyum ancak bu aynı zamanda denizlerimizi ne kadar kirlettiğimizin bir göstergesidir. Özellikle şişe kapakları ne kadar çok pet şişe atığı topladığımızın kanıtıdır. Dileriz bu süpürgelerden küçük büyük herkes kendine pay çıkartır”.

ETİKETLER: firma çevre
http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyenin-denizden-supurgesi-gocekte-tanitildi_87687.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!