Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Türkiye’nin ‘Diri Fay Haritaları’ Güncelleşecek

Türkiye’nin ‘Diri Fay Haritaları’ Güncelleşecek

Zaman Gazetesib>Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalar arasında yer alan Türkiye’nin yeni diri fay haritalarını güncelleştirme çalışmalarının sonuçları alınmaya başlandı. Diri fay haritası güncelleştirme projesinin ilk ayağını oluşturan, Marmara Bölgesi’nin veri tabanı bilgileri hazırlandı.

Bilgi ve bulguların deprem öncesi zarar azaltma amaçlı çalışmaların daha etkin ve kısa sürede alınmasına önemli katkı sağlayacağı bildirildi. MTA Genel Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmalar sonrasında hazırlanan program, 2010 yılına kadar tamamlanacak. Yetkililer, bu yıl İç Anadolu Bölgesi’nin bir kısmı ile Güney Batı Akdeniz, 2007 yılında İç Anadolu Bölgesi’nin bir kısmı ile Doğu Karadeniz, 2008 yılında Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve 2009 yılında ise Doğu Anadolu Bölgesi’nin diri fay haritalarını hazırlamayı planlıyor.

Sonuçları, proje sonu beklenmeden yıllık periyotlar halinde yayınlanacak. Bu haritalar, gerek ülke gerekse bölge ve yerel ölçekte daha detaylı deprem tehlike değerlendirmeleri yapılmasına imkan sağlayacak. MTA tarafından üretilen haritalar, birçok uygulamacı kurum ve kuruluşun deprem zararlarının azaltılması yönünde yaptıkları çalışmalara ışık tutacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyenin-diri-fay-haritalari-guncellesecek_44438.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!