Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Türkiye’nin En Uzun Tüneli

Ordu’nun Perşembe İlçesi’nde inşa edilen ve Türkiye’nin devlet karayollarındaki en uzun tüneli olma özelliğini taşıyan “Hapağan Tüneli”nde son 120

NTV-MSNBCb>Ordu’nun Perşembe İlçesi’nde inşa edilen ve Türkiye’nin devlet karayollarındaki en uzun tüneli olma özelliğini taşıyan “Hapağan Tüneli”nde son 120 metrelik bölümüne ulaşılırken, delme işleminin bu ay sonunda tamamlanacağı bildirildi.

"Karadeniz Bölünmüş Yolu Projesi” kapsamında Fatsa-Perşembe ilçeleri arasındaki 42 kilometrelik yolu 23 kilometreye düşürecek Hapağan Tüneli’nin yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Devlet karayollarındaki 3 bin 777 metre uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun tüneli olma özelliğini taşıyacak olan Hapağan Tüneli’nde, 3 bin 657 metreye ulaşıldı. Karayolları 7. Bölge Müdürü Turhan Ercan, projenin yüzde 34’lük kısmının tamamlandığını belirterek, şunları kaydetti:
“Çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. 1998 yılında başlayan projenin ihale bedeli 166 milyon dolardı. Ancak, arazi yapısı ve bazı teknik eklemeler nedeniyle proje bedeli 365 milyon dolara çıktı.

Bazı köprüleri birleştirdik ve yükselttik. Buradaki çalışmamızın en önemli kısmını Hapağan Tüneli oluşturuyor. Diğer 4 tüneli açtık ve betonlama çalışmaları sürüyor. Hapağan Tüneli’ni ise bu ay sonunda açıyoruz.”

Projenin tamamlanmasıyla, Türkiye ekonomisine de büyük katkı sağlayacağını da belirten Ercan, “Yolların kısalmasına neden olacak proje, ülke ekonomisine de yılda yaklaşık 35 trilyon lira kazandıracaktır” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyenin-en-uzun-tuneli_1777.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!