Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye'nin En Yüksek Gökdeleni

Levent'te inşa edilen İstanbul Sapphire gökdeleninde golf alanları bile var. Peki burdaki süper lüks dairelerin fiyatları ne kadar? Rekorlar gökdeleninde evlerin % 20’si satış öncesi kapışıldı.

Vatan Gazetesi/Tebernüş KİREÇCİ
Türkiye'nin En Yüksek Gökdeleni

stanbul’un en yüksek, en çevreci ve en pahalı gökdeleni olacak Sapphire projesinde 110 metrekarelik en küçük daireler 700 bin dolara satışa çıkarıldı. 174 rezidans bulunan projede fiyatlar 5 milyon 500 bin dolara kadar çıkıyor. Levent’teki proje 2009 yılında tamamlanacak

Gayrimenkul sektörüne 750 milyon dolar yatırıma hazırlanan Kiler Holding iştiraki Biskon Yapı, İstanbul’un en iddialı projesini hayata geçiriyor. Gökyüzü bahçeleriyle, insan ve doğa ilişkisine saygılı, çevreye duyarlı, sosyal alanları ve 163 metrede golf pratik alanıyla İstanbul Sapphire projesi resmen satışa çıkarıldı.
İstanbul’un en değerli bölgesi Büyükdere Caddesi’nde yapımı devam eden Sapphire projesi hakkında bilgi veren Kiler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, “Sadece Türkiye’de değil dünya çapında adından söz ettirecek bir projeye imza atıyoruz. İstanbul Sapphire, farklı mimarisi ve sunduğu standartlarla İstanbul’un yeni simgesi olacak” dedi. Projede konutların alanı 110 ile 300 m2 arasında değişiyor. Fiyatlar ise 700 bin dolardan başlıyor ve 5 milyon 500 bin dolara kadar yükseliyor. Projedeki 174 konutun yüzde 20’si daha satışa çıkarılmadan satıldı.

200 milyon $’lık yatırım
Projenin yatırım maliyetinin 200 milyon dolar olduğunu kaydeden Kiler, sıradışı mimarisi, merkezi konumu, sunduğu hizmetleri ile yeni bir yaşam alanı kurduklarını ifade etti. Kiler, “İstanbul’a kalıcı bir imza atmak için yola çıktık. Yıllardır insanlarımız bahçelerde yaşamak için şehrin dışına kilometrelerce uzaklara taşındılar. Yatayı dikeye taşıdık” diye konuştu.

Maliyeti % 20 artırdı
İstanbul Sapphire projesinin kendileri için bir prestij projesi olduğunu vurgulayan Nihat Kiler şöyle devam etti:
“Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz. İstanbul Sapphire ülkemizin ilk çevre dostu gökdeleni olacak. ’Çift cam cephe’ sistemi sayesinde enerjiden yüzde 25 oranında tasarruf sağlanacak. Dışarıdan gelen doğal havanın da kullanılmasıyla binada yaşayanlar için tamamen doğal bir ortam sunacak. Rezidanslarda tavan yüksekliği dört metre olacak. Aslına baktığınızda hem çevreci bina inşa etmek, hem bu lüksü sağlamak bize yüzde 20’den fazla ek maliyet getiriyor. Ancak Türkiye’nin prestiji olacak böylesi değerli bir proje için hiçbir maliyetten kaçınmadık.”

Ofis yapmadık ki trafik sıkışmasın
Proje hakkında detaylı bilgi veren Biskon Yapı Satış ve Pazarlama Koordinatörü Ümit Türüdü Şen, projede ofis katı olmamasıyla trafik sorununu en aza indirdiklerini belirtti. Projenin hem yaşam alanı hem de yatırım olarak büyük değer taşıdığını vurgulayan Şen, lansman döneminde satış fiyatının metrekare bazında 6 bin dolar ile 11 bin dolar arasında değiştiğini belirtti.

200 metrede cam açılabilecek
4 Rezidansın her 3 katında bir gökyüzü bahçeli evler bulunuyor. 4 Sapphire’de kalanlar 200 metrede camını açabilecek, balkona çıkabilecek ve İstanbul’un muhteşem manzarasını izleyebilecek.

Türkiye’nin en yüksek golf sahası burada
Türkİye’nİn en yüksek golf pratik alanı İstanbul Sapphire olacak. 163 metre yükseklikte; 35’inci katta bulunan 1100 metrekarelik alanda Boğaz manzarasına karşı golf oynamanın ayrıcalığını sunan proje 30 metre yükseklikte havuzla birlikte tüm ayrıntıların düşünüldüğü spor kompleksine de sahip. Rekrasyon alanında bulunan 150 metrekarelik havuzun yanı sıra, jakuziler, masaj odaları, saunalar, güneşlenme ve dinlenme alanları, fitness alanı ve 970 metrekarelik Lounge, projenin diğer artıları.

20 dolar veren en tepeden İstanbul’u seyredebilecek

* İstanbul Sapphire 261 metre ve 64 kat yüksekliğe sahip olacak.

* Projede alışveriş merkezi ve rezidans olacak, ofis bulunmayacak.

* Gökdelenin zirvesine turistik gezi yapılabilecek. 20 dolarlık bilet ücretini ödeyen, en üst kata çıkıp İstanbul’a ‘tepeden bakacak’.

* Projede ilk kez kaba inşaatla dış cephe inşaatına birlikte, Aralık ayı içinde başlanacak.

* Bina birbirinden bağımsız iki cam cepheden oluşuyor; böylelikle iç mekanlar, dışta oluşturulan ikinci cam cephe ile, olumsuz meteorolojik koşullardan ve sesten korunuyor.

‘Migrosu alacağız, ama yerliyle ama yabancıyla...’

ToplantInIn ardından basın mensuplarının Kiler’in Migros’un satışıyla ilgilendiği yönündeki haberleri hatırlatması üzerine Nahit Kiler, “Arkadaşlarımız, gece saat 12.00’lere kadar çalışıyorlar. 5’inde teklifler verilecek. Ondan sonra birebir görüşmeler başlar. Kendimizden eminiz. ’Alacağız’ diyoruz. Yanımızda bir ortak olacak. Şu anda onu da görüşüyoruz” karşılığını verdi. Kiler, “Yabancıyla mı görüşüyorsunuz?” sorusunu da “Yerli de var. Orada lokomotif olacağımız için yanımıza kimi alırsak o kârlı çıkacak. Hisselerin çoğunluğu bizde olacak” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyenin-en-yuksek-gokdeleni_57229.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!