Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

‘Türkiye’nin Gizli Hazineleri için Rotadan Çıkın’

İngiliz Sunday Telegraph gazetesinin haberine göre Türkiye, gezginler için bulunmaz bir cevher. Ancak habere göre Türkiye’de hazine niteliği taşıyan pek çok güzelliği keşfetmek için, alışıldık tatil rotalarını terkedip, biraz maceracı olmak gerekiyor.

Milliyet Gazetesi
1 ‘Türkiye’nin Gizli Hazineleri için Rotadan Çıkın’

İngiliz Sunday Telegraph gazetesinin haberine göre Türkiye, gezginler için bulunmaz bir cevher. Ancak habere göre Türkiye’de hazine niteliği taşıyan pek çok güzelliği keşfetmek için, alışıldık tatil rotalarını terkedip, biraz maceracı olmak gerekiyor.

Türkiye’yi uçsuz bucaksız, güzel ve sonsuz büyüleyicilikte bulan Telegraph, ulaşımı son derece kolay olan Bursa ve Trakya’nın incisi Edirne’den “Osmanlı’nın görülmeye değer eski başkentleri” olarak bahsediyor. Edirne’nin her yıl düzenlenen yağlı güreşleri, tarihi Eski Cami, Üç Şerefeli Cami ve Selimiye Camisi, ciğer tavası övgü topluyor. Türkiye’ye gelecek olan turistlerin İkinci Bayezid Külliyesi’ni de görmeden geçmemeleri şiddetle tavsiye ediliyor.

Ankara’da Anıtkabir’in mutlaka ziyaret edilmesi gerektiğini belirten Telegraph, Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ni ve Hattuşaş’ı “mutlaka görülmesi gerekenler” listesine ekliyor. Safranbolu’nun, Türkiye’nin betonlaşma öncesi halinin son örneği olduğunun altı çizilen haberde, buranın amatör fotoğrafçılar için bir cennet olduğuna dikkat çekiliyor.

Datça ve Bozburun’u “betonlaşmanın uğramadığı, keyifli, mükemmel kumsallara sahip, antik harabelerin olduğu” yerler olarak nitelendiren Telegraph’a göre, Kazdağı, Gelibolu mutlaka gidilip görülmesi gereken yerler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyenin-gizli-hazineleri-icin-rotadan-cikin_68856.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Vatandaşımıza üstünde yaşadığımız topraklardaki tarihi eserlerin önemi (arkeoloji,mimarlık, sanat tarihi, teknoloji)ve onları tüm dünyanın izleme hakkının olduğu,dünya mirası olduğu ve onları korumamız gerektiği ,tarihi eserlerin hepsine tarafsız önem vermemiz gerektiği ve bununla ilgili imzaladığımız uluslararası anlaşmanın metni anlatılmalıdır. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!