Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye’nin İlk Entegre Tasarım ‘Network’ü; Design in Turkey

Arhan Kayar ve Maurizio Ribotti

Design in Turkey, Istanbul Design Week’in kurucu organizatörü ‘dDf’ (Dream Design Factory) ve Milano’daki dünyaca ünlü ZonaTortona Design’ın organizatörü olan ‘DesignPartners’ tarafından 2008’de kurulan bir ortak girişim. Girişimin misyonu, Türk tasarımının günümüzdeki güçlü yaratıcılık gelişimini, dinamik düşünce sistemini ve ticari büyümesini sürdürmesine destek olmaktır. Design in Turkey’nin amaçları arasında pazarlama, iletişim ve tasarım kültürü çerçevesinde uluslararası görünürlüğü artırmak.

Bu yeni oluşumun arkasındaki isimler Arhan Kayar ve Maurizio Ribotti, aynı zamanda dDf ve DesignPartners’ın yöneticileri. Kayar ve Ribotti’yle birlikte Yönetim Kurulu üyeleri arasında Esra Ekmekçi ve Valerio Castelli yer alıyor.

Design in Turkey’nin yönettiği ve organize ettiği ilk proje, Milano’daki ZonaTortona Design’in izinde düzenlenecek olan Istanbul Design Week 2008 olacak. Aynı dönemde, Eski Şapka Taslağı Fabrikası’nda yer alacak olan DesignLibaryIstanbul açılacak. Design in Turkey gelecekte basılı yayın projeleri, sergi organizasyonları ve tasarıma odaklanmış pazarlama ve iletişim stratejileri ve etkinlikleri gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

İki kültürün bileşimi
Bir yanda dDf (Dream Design Factory) tarafından temsil edilen Türkiye, Avrupa ve Asya arasında bir köprü. Bir yanda coğrafi konumu sebebiyle tarihinde her zaman stratejik bir nokta olmuş ve günümüzde güçlü ekonomik gelişimi ile dikkat çeken Türkiye var.

Diğer yanda DesignPartners tarafından temsil edilen İtalya, kültürel ve tarihi mirasıyla tasarım dünyasında tanınan bir ülke olarak, güçlü yaratıcı ruhu ve sürekli yenilikçi araştırmayı birleştirmekte.

İki şirketin pek çok ortak yönü bulunuyor. Bunlar, yerel kültürleriyle kurdukları güçlü bağlar ve tasarım alanındaki know-how’larından yararlanmaları sayesinde ülkelerinde ve uluslararası alanda tasarım sisteminin değerini yükselterek oluşturdukları, uluslararası gelişim için ortak vizyon ve stratejiler olarak görülebilir.

Konu Başlıkları Burada Görünecek


http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyenin-ilk-entegre-tasarim-networku-design-in-turkey_95814.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!