Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye'nin İlk ve Tek TAG 004 Belgesi Alan Markası Terraco

Türkiye’ye 1988 yılında giriş yapan İsveç'li Terraco, 3 yıl süren zorlu bir çalışmanın sonucunda Terraco ECOTHERM ısı yalıtım sistemiyle tüm performans testlerinden olumlu sonuç alarak EOTA (Avrupa Birliği Teknik Organizasyonu)’nın ETAG 004 belgesini almaya hak kazandı. Türkiye’de gerçekleştirdiği üretimle Avrupa teknik onayı alan ilk ve tek firma

yapi.com.tr
Türkiye'nin İlk ve Tek TAG 004 Belgesi Alan Markası Terraco

ürkiye’ye 1988 yılında giriş yapan İsveç'li Terraco, 3 yıl süren zorlu bir çalışmanın sonucunda Terraco ECOTHERM ısı yalıtım sistemiyle tüm performans testlerinden olumlu sonuç alarak EOTA (Avrupa Birliği Teknik Organizasyonu)’nın ETAG 004 belgesini almaya hak kazandı. Türkiye’de gerçekleştirdiği üretimle Avrupa teknik onayı alan ilk ve tek firma olan Terraco’nun dünya üzerinde 11 ülkede üretim hattı bulunuyor. Alınan bu belge ile Ecotherm Isı Yalıtım Sistemi ve bileşenlerinin kalitesi, EOTA ( Avrupa Birliği Teknik Organizasyonu) tarafından belgelendirilmiş oldu. Bu şekilde Terrraco, Avrupa Birliği sınırları içinde hiçbir yasal engele takılmadan, CE işaretini de kullanarak dolaşabilme ve tüm ihalelere katılma şansını elde etti.

EOTA tarafından yayınlanan ETAG 004 standardı, dış cephe mantolama ve ısı yalıtım sistemleri için Avrupa sınırları içinde zorunlu bir değerlendirme sistemi. Önümüzdeki dönemde Avrupa Birliği uyum yasaları gereğince Türkiye’de de uygulanması zorunlu hale gelecek olan sistemle, her binanın bir ısı kimliğine sahip olma şartı istenecek ve bu sistem sayesinde binalarda mantolama ve ısı yalıtımı konusunda standartlar yakalanmış olacak. Terraco Ecotherm ısı yalıtım sistemlerini kullanan binalarda, bu kapsamda ETAG 004 belgesi sayesinde kimlik problemi olmayacak ve sorunsuz bir denetim süreci yaşayacak.

Terraco Türkiye’de sektörde ilk 3 içinde

İsveçli Terraco dünya üzerinde 11 ülkede 13 üretim tesisine sahip. Türkiye’de 1988 yılında üretime başlayan Terraco, bugün ısı yalıtım sektöründe sistem üreticisi olarak ilk 3 arasında. Terraco’nun ürün yelpazesinde, uzun AR-GE çalışmalarından sonra ortaya çıkarılan, farklı çözümler sunan ileri teknolojiye sahip, çevreci ve yenilikçi 100’ün üzerinde ürün mevcut. İç ve dış cephe boyaları, su ve ısı yalıtım sistemleri, yapı kimyasalları gibi birçok ürün çeşidine sahip olan Terraco, kapasitesini bugün tek vardiyada 160 bin tona çıkarmış durumda. Terraco Türkiye, grup içerisinde üretimde ikinci, ciroda üçüncü durumda.

Bulgaristan, İngiltere, Cape Verde, Etiyopya, Güney Amerika, Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, İrlanda, Romanya, Ukrayna, Irak ve Gürcistan’a ihracat gerçekleştiren Terraco Türkiye’nin cirosunun yüzde  20’sini, üretiminin ise yüzde 25’ini ihracat oluşturuyor. Türkiye’ye girdiği 1988’den bu yana sektörde ilk su bazlı saten boya, ilk su bazlı ahşap boya ve cilaları gibi ilklere imza atan Terraco, ETAG 004 belgesi almasıyla birlikte ısı yalıtım sistemleri pazarında mevcut payını daha da arttırmayı ve 5 milyon metrekare hedefine ulaşmayı planlıyor. Firma, 2010 yılında yüzde 25, 2011 yılında ise yüzde 50 büyüme hedefliyor.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyenin-ilk-ve-tek-tag-004-belgesi-alan-markasi-terraco_79422.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!