Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye'nin 'Kalite Atlası' Çıktı

Kalite yönetim sistemleri ve iş mükemmelliği alanlarında kuruluşların profillerini tanıtarak başvuru kaynağı özelliklerini taşıyan 'Türkiye Kalite Atlası'nın ikincisi Türk iş dünyasının hizmetine sunuldu. Almanak tarzında hazırlanan katalog, Türkiye’deki kalite alanındaki gelişmeleri de gözler önüne seriyor.

yapi.com.tr
Türkiye'nin 'Kalite Atlası' Çıktı

Türkiye’de faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların dünya çapında kalite seviyesine ulaşmaları ve rekabet güçlerini artırmayı hedefleyen Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından oluşturulan Türkiye Kalite Atlası, VIP Turizm işbirliği ile VIP İletişim tarafından yayına hazırlandı. Tüm sektörlerde faaliyet gösteren kuruluşların kalite profillerini gözler önüne seren Türkiye Kalite Atlası, tedarikçileri bir araya getirmesi açısından önemli bir başvuru kaynağı olarak görülmekte.

Üretim ve tüketim alanında müşteri memnuniyetinden yola çıkarak 'kalite' tanımına en üst düzeyde anlam yükleyen ve nitelikli seçimler ile işbirlikler için ilk başvuru kaynaklarından biri olarak Türk iş dünyasının hizmetine sunulan 'Türkiye Kalite Atlası', bu alandaki önemli bir boşluğu dolduruyor. Kaliteye dair her türlü bilginin sağlıklı bir şekilde yer aldığı atlasta yer alan kurum ve kuruluşlar rekabetçi ortamda bir adım öne çıkıyorlar. Ücretsiz katılım olanağının da bulunduğu Türkiye Kalite Atlası’nda sektörler sınıflandırılmış bir şekilde yer alıyor. Almanak niteliği taşıyan Türkiye Kalite Atlası’nda ülkemizde tüm sektörlerde faaliyet gösteren kuruluşların kalite profilleri bir arada görülebiliyor. Üretici ve tedarikçilerin kalite ve rekabet güçlerini sergileyecekleri bir platform olan atlas, prosesler, ürün standartları, uzmanlıklar ve kaynakları sergileyen bir bilgi havuzu olarak da değerlendirilmekte.

Kurumsal sürdürülebilirlik sürecinde kalite olgusunun, salt bir kavram olmaktan çıkarak, değer yaratan bir iyileştirme süreci olarak benimsendiğinin somut kanıtı olan Türkiye Kalite Atlası’nın ikinci sayısında, Tüsiad - Sabancı Üniversitesi Rekabet Forumu Kurucu Üyesi Prof. Dr. Gündüz Ulusoy’un da Yenilikçilik ve Kalite Sarmalı kapsamlı araştırma ve makalesi de yer almakta.

Günümüz rekabet koşullarına eşit seviyede katılabilmek ve kalite anlayışını genele yaygınlaştırarak dünyada kabul gören kriterlere ulaşmak adına çabalarını sürdüren KalDer tarafından VIP İletişim işbirliği ile oluşturulan Türkiye Kalite Atlası’na ücretsiz katılmak ve incelemek için www.kaliteatlasi.org web sitesi adresine gitmek yeterli.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyenin-kalite-atlasi-cikti_79243.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!