Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TÜRKKENT 20. İlkbahar Semineri Gerçekleştirildi

Türkiye Kent Kooperatifler Merkezi Birliği (TÜRKKENT) tarafından düzenlenen TÜRKKENT 20. İlkbahar Semineri 9 – 10 Mayıs 2008 tarihlerinde gerçekleştirildi. Kemer’de Kiriş AK-KA Alinda Beach Otel’de yapılan seminere 300 kişi katıldı.

yapi.com.tr
TÜRKKENT 20. İlkbahar Semineri Gerçekleştirildi

Türkiye Kent Kooperatifler Merkezi Birliği (TÜRKKENT) tarafından düzenlenen TÜRKKENT 20. İlkbahar Semineri 9 – 10 Mayıs 2008 tarihlerinde gerçekleştirildi. Kemer’de Kiriş AK-KA Alinda Beach Otel’de yapılan seminere 300 kişi katıldı.

Seminer, TÜRKKENT Genel Başkan Yardımcısı Şekip Dinçer, TÜRKKENT Genel Başkanı H. Mehmet Aksoy, Türkiye Milli Kooperatifler Birliği Genel Başkanı Muammer Niksarlı, Kemer Belediye Başkan Vekili Binnaz Kum, Kemer Kaymakamı Seddar Yavuz, TOKİ Başkan Yardımcısı Ercan Tıraş ve Antalya Vali Yardımcısı Hasan Özhan’ın açılış konuşmalarıyla başladı.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Birgül Ayman Güler’in başkanlığını yaptığı birinci oturumda “TOKİ Kime Konut Yapıyor?” sorusu tartışıldı. Oturuma İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Türkel Minibaş, Mimarlar Odası Başkanı Bülend Tuna ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Dr. Doğan Hasol ve TOKİ Başkan Danışmanı Mehmet Ali Kahraman konuşmacı olarak katıldı. Birinci oturumdan sonra, Onursal Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu’nun katılımı ile “Anayasa Tartışmaları” başlıklı bir söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşiyi, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cevat Geray yönetti.

Seminerin ikinci gününde yapılan “Yasal Değişiklikler ve Konut Kooperatiflerinin Geleceği” başlıklı ikinci oturuma Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Aytaç başkanlık etti. Toplantıda Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Teşkilatlandırma Genel Müdürlüğü Kooperatifler Daire Başkanı Yusuf Üstün ve Kontrolör Ahmet Uyanık, 1163 Sayılı Kooperatifler Kanunu’nda yapılması planlanan değişiklikler hakkında sunum yaptı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Baş Müfettişi Gürsel Öcal Dörtgöz ve Türkiye Barolar Birliği Temsilcisi ve EMİR-KOOP Hukuk Danışmanı Şerafettin Gökalp, Kat Mülkiyeti Kanunu’nda yapılan değişikliklerle ilgili konuştu.

Oturumdan sonra Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Dr. Gökhan Günaydın ile “Tarımın ve Kırsallığın Sosyo-Ekonomik ve Politik Görünümleri” başlıklı söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşiyi, TÜRKKENT Genel Başkan Yardımcı İsmail Arslan yönetti. Aynı zamanda kapanış konuşmasını da yapan İsmail Arslan, “Seminer Sonuç Bildirgesi”ni katılımcılarla paylaştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkkent-20-ilkbahar-semineri-gerceklestirildi_61569.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!