Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Turyap'tan Eski Evini Getirene Yeni Ev

Turyap Başkanı Sarıbay İstanbul'dan başlattıkları 'Eski evini getir yenisini al' kampanyasını Türkiye çapına yaygınlaştırdıklarını açıkladı.

Radikal Gazetesi
Turyap'tan Eski Evini Getirene Yeni Ev

mlak danışma şirketi Turyap Türkiye'de ilk kez 'Eski evini getir yenisini al' kampanyası düzenledi. İstanbul'daki iki proje ile başlatılan uygulama ile bir ay gibi kısa sürede 37 ev sattıklarını söyleyen Turyap Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay, "Bu başarı bizi cesaretlendirdi. Türkiye'nin neresinde olursa olsun ister tarla, ister dükkân, ister arsa, ne tür gayrimenkule sahip olunursa olunsun isteyene bu sistem ile yeni konut sahibi olma fırsatı yaratıyoruz" dedi.

Yeni kampanyasını 'Meydan Okuyoruz... Ama Mertçe' sloganıyla başlatan Turyap tanıtım toplantısını Kırkpınar şampiyon güreşçisi Adem Altın ve 25 yıllık cazgır Recep Koşan'ın ilginç gösterisiyle başlattı. Türkiye çapında 333 emlak ofisleri bulunduğunu belirten Sarıbay, öncelikle İstanbul Başakşehir Misstanbul, Çerkezköy DreamCity ve İstanbul Merter Saklı Vadi konutları için başlattıkları bu uygulamayı artık tüm Türkiye çapında gerçekleştirecekleri bilgisini verdi.

Sarıbay sistemin işleyişine ilişkinse şu bilgiyi verdi: "Gayrimenkulünü hemen satıp yeni gayrimenkul almak isteyen bir kişi bize başvurduğunda eksperlerimizi gönderiyoruz ve bir rayiç bedel belirliyoruz. Eğer satan kişi kabul ederse bu gayrimenkulü hemen biz satın alıyoruz veya 15 günlük süreye razı olurlarsa o zaman gayrimenkulünü satışa çıkarıyoruz."

Gayrimenkulde sıkıntılı dönem başlayacak
Bir soru üzerine, dünyada yaşanan global likidite krizinin gayrimenkul sektöründe aşağı çekilmeye neden olduğunu belirten Azmi Sarıbay şu değerlendirmede bulundu: "2004-2006 arasında gayrimenkule talep çok arttı. Bu süreç nedeniyle konut üretimi arttı. Yani arz talebe göre fazla oldu. İstanbul açısından konuşursak batı ve doğuda bazı bölgeler şantiye alanına döndü. Bu arada dünyada bir global kriz yaşanıyor. Yani gayrimenkul sektöründe sıkıntılı dönem başlayacak. Konut sektöründe de daralma bekleniyor."

http://www.yapi.com.tr/haberler/turyaptan-eski-evini-getirene-yeni-ev_59450.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!