Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tuzla’ya “Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi” Kuruluyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Saraçhane Belediye Sarayı’nda gerçekleştirdiği Mart ayı toplantılarının son birleşiminde, Tuzla’da Türk Kızılayı ile birlikte uluslararası standartlarda bir “Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi” inşa edilmesini karara bağladı.

ibb.gov.tr
2


stanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Saraçhane Belediye Sarayı’nda gerçekleştirdiği Mart ayı toplantılarının son birleşiminde, Tuzla’da Türk Kızılayı ile birlikte uluslararası standartlarda bir “Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi” inşa edilmesini karara bağladı.

Meclis 2. Başkan Vekili Mehmet Ergün Turan’ın yönettiği toplantıda ele alınan 119 numaralı raporda, Tuzla İlçesi Tepeören Mevkiinde bulunan ve 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı’nda “Kızılay Tesis ve Depolama Alanı” olarak belirlenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne tahsisli 6 pafta 1121 parsel sayılı taşınmaz üzerinde Türk Kızılay’ına uluslararası standartlarda “Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi” inşa edilmesi için Türk Kızılay Demeği ile işbirliği protokolü imzalandığı kaydedildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Türk Kızılayı Derneği Tekin Küçükali arasında imzalanan protokolde; İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Kızılayı’nın Güneydoğu Asya’da yaşanan tsunami felaketi sonrasında Endonezya’da, Pakistan Depremi sonrasında Pakistan’da, Lübnan’da ve Türkiye’nin güneydoğusunda yaşanan sel felaketinde afetzedelere daha iyi hizmet vermek için çok iyi bir işbirliği geliştirildiğine atıfta bulunuldu. İki kurum arasındaki işbirliğinin Türk Halkı yararına daha ileri seviyelere taşınmasının ve kurumsallaştırılmasının çok büyük faydalar sağlayacağına dikkat çekildi.

Söz konusu protokol kapmasında inşa edilecek tesislerin yapımını, çevre düzenlemesini ve altyapı yatırımlarını İstanbul Büyükşehir Belediyesi üstlenirken, 64 bin 800 metrekarelik arazinin kulanım hakkı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bırakıldı. İnşa edilecek tesis Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edildi, kullanım hakkı ise Türk Kızılayı’na verildi. Büyükşehir Belediyesi, 2008 yılı birim fiyatlarıyla 14 milyon YTL harcayacağı tesislerden ihtiyaç duyulduğunda yararlanabilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ilki 2006 yılında eski Halkalı Çöplüğü’nün üzerinde inşa edilen Lojistik destek Merkezi, olağanüstü durumlarda İstanbul genelinde ihtiyaç duyulan yiyecek, içecek, battaniye, çadır gibi acil sosyal talepleri karşılayacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tuzlaya-afet-mudahale-ve-lojistik-merkezi-kuruluyor_60321.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • turkiyede henüz yeni yeni konusulan AFET LOJISTIK DESTEK MERKEZİ artık ülkemizde uygulamaya baslanmıstır.özellikle deprem riskinin yüksek oldugu istanbul icin bu tür lojistik merkezlerinin önemi artmıstır.özel sektör ve kamunun afet öncesi protokol yapması istanbul icin önemli kazanımdır, hayırlı olsun.. YANITLA
  • aynı şekilde Orhanlı Nakliyeciler Sitesi de böyle bir çalışma için Tuzla Kaymakamı ve Kızılay ile protokol imzalamıştı.Umarız hayırlı olur YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!