Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Üç Ayda Bir Baca Temizliği Yapılsın'

Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Mehmet Özsakarya, vatandaşları, kış aylarında yaşanan soba ve şofben zehirlenmeleri konusunda uyardı. Yanlış kullanım ve ihmalin can aldığını belirten Özsakarya, ""Renksiz, kokusuz, tatsız bir gaz olan karbonmonoksitten kaynaklanan zehirlenmeler, uykudayken hiç fark edilmez. Bu konuda bilinçli olmak

Yeni Asır Gazetesi
'Üç Ayda Bir Baca Temizliği Yapılsın'

Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Mehmet Özsakarya, vatandaşları, kış aylarında yaşanan soba ve şofben zehirlenmeleri konusunda uyardı. Yanlış kullanım ve ihmalin can aldığını belirten Özsakarya, ""Renksiz, kokusuz, tatsız bir gaz olan karbonmonoksitten kaynaklanan zehirlenmeler, uykudayken hiç fark edilmez. Bu konuda bilinçli olmak lazım" dedi.

Havalandırın

Temizliği ve bakımı yapılmayan bacaların, zehirlenme ve yangınlara neden olduğunu hatırlatan Özsakarya, katı yakıt kullanılıyorsa en az 2 ayda bir, sıvı veya gaz yakıt kullanılıyorsa, en az üç ayda bir bacanın temizlenmesi gerektiğini vurguladı. Baca çekişinin azalmasıyla zehirlenme riskinin arttığına dikkat çeken Özsakarya, şofben konusunda da uyarılarda bulundu. Özsakarya, "Şofben, mümkünse banyoya değil, balkona veya bahçeye takılmalı. Baca bağlantısı olmadan asla çalıştırılmamalı. Yeterince havalandırma yapılmalı ve makine, yetkili servis tarafından monte edilmeli" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/uc-ayda-bir-baca-temizligi-yapilsin_65214.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!