Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Üç Dev Holding Birleşti Efes Antik Kenti için Ortak Vakıf Kurdu

Türkiye'nin önde gelen üç büyük holdingi Efes Antik Kenti için 'Efes Vakfı' kurdu. Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yayımlanan vakıf ilanına göre, Efes Vakfı'nın kurucuları şöyle: Doğuş Holding, Borusan Holding, Eczacıbaşı Holding, Alexander Gertner, Ali Ahmet Kocabıyık, Ayşe Nükhet Özmen, Fatma Zeynep Hamedi ve Nesibe Yasemin Pirinçcioğlu.

Sabah Gazetesi
Üç Dev Holding Birleşti Efes Antik Kenti için Ortak Vakıf Kurdu

Doğuş, Borusan ve Eczacıbaşı Selçuk ilçesinde bulunan Efes Antik Kenti'nde kazıları desteklemek ve bölgenin yurtdışı tanıtımı için Efes isimli bir vakıf kurdu

Türkiye'nin önde gelen üç büyük holdingi Efes Antik Kenti için 'Efes Vakfı' kurdu. Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yayımlanan vakıf ilanına göre, Efes Vakfı'nın kurucuları şöyle: Doğuş Holding, Borusan Holding, Eczacıbaşı Holding, Alexander Gertner, Ali Ahmet Kocabıyık, Ayşe Nükhet Özmen, Fatma Zeynep Hamedi ve Nesibe Yasemin Pirinçcioğlu. İstanbul merkezli kurulan vakfın amacı da şöyle belirlendi: "İzmir İli, Selçuk İlçesinde bulunan Efes antik kentinde yapılan kazıları desteklemek, hızlandırmak, yeni kazılar yapılmasına önayak olmak ve olanak sağlamak; Efes antik kentinin yurtiçinde ve yurtdışında tanıtımına katkı sağlamak; Selçuk Müzesi'nin gelişmesini sağlamak, müzeye yeni mekanlar ve sergi salonları kazandırmak; yurtiçinde ve yurtdışında müzenin tanıtımını sağlamak."

ETİKETLER: firma arkeoloji
http://www.yapi.com.tr/haberler/uc-dev-holding-birlesti-efes-antik-kenti-icin-ortak-vakif-kurdu_81802.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!