Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Üç Yılda Vergi Şampiyonu

Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş'nin (ESBAŞ) yatırımcı önderliğinde geliştirilen, Eskidji'nin satış ve pazarlama hizmetlerini yürüttüğü Yüksek Vadi Evleri projesinin inşaatını yapan Mopsan İnşaat, İzmir'de sektöründe en çok vergi ödeyen firma oldu.

Yeni Asır Gazetesi
Üç Yılda Vergi Şampiyonu

Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş'nin (ESBAŞ) yatırımcı önderliğinde geliştirilen, Eskidji'nin satış ve pazarlama hizmetlerini yürüttüğü Yüksek Vadi Evleri projesinin inşaatını yapan Mopsan İnşaat, İzmir'de sektöründe en çok vergi ödeyen firma oldu. Özellikle inşaat sektöründe ağırlığı iyice hissedilen krize rağmen, İzmir Ticaret Odası'ndan (İTO) altın madalya kazanan Mopsan, geçen yıl gerçekleştirdiği faaliyetleri üzerinden Menderes Vergi Dairesi'ne 2 milyon 935 bin YTL vergi ödedi.

850 konut bitti

Mopsan, İzmir'de tüm sektörlerde, en çok vergi ödeyen firmalar genel sıralamasında da 30. sıraya yerleşti.  2 bin 250 konutluk Yüksek Vadi Projesi'nde 850 konutu tamamlayan Mopsan, piyasalardaki gelişmelere göre projesini kısa sürede tamamlamayı hedefliyor. Bugüne kadar 150 milyon YTL'lik iş hacmi yaratan Mopsan, projesini bitirdiğinde 600 milyon YTL'lik iş hacmine ulaşacak.

Örnek proje

İnşaat sektöründe 3 yıllık bir geçmişe sahip olduklarını ve 2007'de ödedikleri 2 milyon 935 bin YTL vergi ile İzmir'de birinci olduklarını ifade eden Mopsan İnşaat Genel Koordinatörü Mecit Kanbertay, İTO'dan da bu sayede altın madalya kazandıklarını söyledi. Kanbertay, Yüksek Vadi Projesi'nin inşaatını yaptıklarını, proje bittiğinde sosyal donatı alanları ve altyapısı ile örnek bir toplu konut projesini İzmir'e kazandıracaklarını ifade etti.

Körfez manzaralı

Kanbertay, "Bugüne kadar 850 konutun inşaatını tamamladık. Bu konutların 650 adetini sattık.  Projenin tamamında 2 bin 250 konut yer alıyor" dedi. Bugüne kadar, Karşıyaka sırtlarında Körfez manzarasına sahip olan Yüksek Vadi Projesi'nin 150 milyon YTL'lik iş hacmi yarattığını açıklayan Kanbertay, projenin tamamlanması ile İzmir'e 600 milyon YTL'lik bir iş hacmi sağlayacaklarını vurguladı.

Kanbertay, proje kapsamında alışveriş ve spor kompleksi yatırımını bu yıl sonuna kadar tamamlayacaklarını belirtti. Kanbertay, projede inşaat alanının neredeyse iki katı kadar yeşil alan ve sosyal donatı alanı bulunduğunu da açıkladı. Kanbertay, Haziran ayında çevre yolunun açılmasıyla ulaşımın büyük ölçüde kolaylaştığını, Yüksek Vadi'den Karşıyaka merkeze 5, Bornova'ya 7, Konak'a yaklaşık 15, havaalanına da 25 dakikada ulaşılabildiğini belirtti.

Piyasalar 2009 yılında açılır

Mopsan İnşaat Genel Koordinatörü Mecit Kanbertay, Türkiye'de ortalama 7 yılda bir ekonomik sıkıntı yaşandığını vurguladı. Kanbertay, 2009 yılının başlarından itibaren piyasanın yeniden açılacağını ve her seferinde olduğu gibi bu dönemde de en çok kazananların gayrımenkule yatırım yapanlar olacağını kaydettti. Projeye başlamadan önce çok detaylı bir araştırma yaptıklarını, konutları çok uygun fiyatlarla satışa sunduklarını ve bu aşamalarda Eskidji'den tanıtım, satış desteği aldıklarını belirten Kanbertay şöyle konuştu: "Bugüne kadar kalite anlayışımızdan ve fiyatlarımızdan asla ödün vermedik. İyi bir proje yaptıktan sonra, şartlar ne olursa olsun fazla etkilenmiyorsunuz ve halkımız bunu takdir ediyor. Sattığımız daireler, bir yıl içerisinde ortalama yüzde 25 değer kazandı. Halk bize ilgi gösterdi. Devletimizden de ödülümüzü aldık."

http://www.yapi.com.tr/haberler/uc-yilda-vergi-sampiyonu_64398.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!