Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Üçlü Zirvede Mutlu Son

İzmir'in 10 yıllık kanayan yarası Basmane’deki Dünya Ticaret Merkezi’nde (DTM) son nokta konuldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Güçbirliği A.Ş. Başkanı Kemal Zorlu ve EGS Holding Başkanı Ufuk Akgün, dün akşam saatlerinde Büyükşehir Belediyesi’nde bir araya geldi. Toplantıda, DTM’nin önünü açacak formül için uzlaşma sağlandı.

Milliyet EGE
Üçlü Zirvede Mutlu Son

İzmir'in 10 yıllık kanayan yarası Basmane’deki Dünya Ticaret Merkezi’nde (DTM) son nokta konuldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Güçbirliği A.Ş. Başkanı Kemal Zorlu ve EGS Holding Başkanı Ufuk Akgün, dün akşam saatlerinde Büyükşehir Belediyesi’nde bir araya geldi. Toplantıda, DTM’nin önünü açacak formül için uzlaşma sağlandı.

Kamu zarar görmeyecek

Başkan Kocaoğlu, her konuda anlaştıklarını söyledi, şöyle dedi: “Hayata geçirilecek projenin yüzde  30’u Büyükşehir’in olacak. Kamu kesinlikle zarar görmeyecek. İzmirliler kazanacak. İzmir’in sorunlarını tek  tek çözüyoruz. Bundan sonra da çözmeye devam edeceğiz. Çözümsüzlük sembolü olan DTM, bundan böyle kente pozitif enerji veren yer olacak.”

Kentin menfaati için

Zorlu, kendilerinin değil, kentin menfaatlerini düşündüklerini belirtti, şöyle konuştu: “Karşılıklı anlayış gösterdik. Grup olarak bu yatırımı gerçekleştirmek için zorlansak da kentin çıkarları öne çıkınca, başkana hayır diyemedik.” Akgün de bu işin böyle sonlanmasından dolayı mutlu olduğunu kaydetti, “Herkese hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Çukur zirvesinde taraflar anlaştı

İzmir’in 10 yıllık kanayan yarası Basmane’deki Dünya Ticaret Merkezi’nde (DTM) son nokta konuldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Güçbirliği A.Ş. Yönetim Kurumu Başkanı Kemal Zorlu ve EGS Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Akgün, dün akşam saatlerinde Büyükşehir Belediyesi’nde bir araya geldi. Toplantıda DTM’nin önünü açacak formül için uzlaşma sağlandı.

Başkan Kocaoğlu, her konuda anlaştıklarını söyledi, şöyle dedi: “Bize anlayış gösterdiler. Özveride bulundular. Yapılacak projenin yüzde 30’u Büyükşehir’in olacak. Kamu kesinlikle zarar görmeyecek. İzmirliler kazanacak. Şimdi, Güçbirliği ve EGS Holding taslak proje hazırlayacak. Sonra biz planlama sürecini tamamlayacağız. Bu arada daha önce yargının bozduğu, tavsiye kararı olarak önümüzde duran bütün problemleri de çözüyoruz. Fuarı bir başka alana taşıyoruz. 10 yıl önce İzmirlilerin hangi hayalleri varsa, bugün geç de olsa gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Her zaman söylüyorum. İzmir’in sorunlarını tek tek çözüyoruz. Bundan sonra da çözmeye devam edeceğiz. Çözümsüzlük sembolü olan DTM, bundan böyle kente pozitif enerji veren yer olacak.”

‘Kentin menfaatleri için’

Kemal Zorlu, kendilerinin değil, kentin menfaatlerini düşündüklerini belirtti, şöyle konuştu:

“Gerçekten de büyük özveride bulunduk, karşılıklı anlayış gösterdik. Grup olarak bu yatırımı gerçekleştirmek için zorlansak da kentin menfaatleri öne çıkınca, başkana hayır diyemedik. İzmir, geçmişte birçok konuda beraber hareket eden bir şehirdi. Bazı örneklerden dolayı bu süreç sekteye uğramıştı. Bundan böyle yeniden iş yapma ruhu kentte canlanacak. Şimdi, 10 yıl öncesine dönüyorum ve İzmirle ilgili yeni hayaller kurmaya başlıyorum.”

Ufuk Akgün de bu işin böyle sonlanmasından dolayı mutlu olduğunu kaydetti, şöyle dedi: “Hem EGS’nin yeniden işlerlik kazanması hem de DTM’nin yapılıyor olması bize moral veriyor. Bundan sonra kentin ve İzmirlilerin çözüm odaklı düşünmesinde fayda görüyorum. Herkese hayırlı uğurlu olsun.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/uclu-zirvede-mutlu-son_65315.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!