Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

BASF, Chemetall'ı Satın Aldı

Ucrete'in 50. Yıldönümü

50 yıl önce, zemin çözümü olarak patent altına alınan Ucrete, agresif kimyasallara, yüksek mekanik etkiye ve termal şoka karşı direnç sağlayan, reçine esaslı teknolojiye sahip.

yapi.com.tr
Ucrete'in 50. Yıldönümü

Master Builders Solutions ürün portföyünde yer alan zemin kaplaması, yıldönümünü kutluyor: Ucrete zemin kaplamaları, yiyecek ve içecek, kimya ve ilaç gibi endüstrilerde karşılaşılan zorlu şartlar için uygundur. Güvenli ve hijyenik çalışma ortamları için minimum derzlere sahip homojen yüzeyler ve gerektiğinde kayma direnci özellikleri oluştururlar. Gözeneksiz ve geçirgen olmayan Ucrete zemin kaplamaları, 130°C'ye kadar sıcaklıklarda sağlamlıklarını korur ve hijyen açısından en zorlu gereksinimleri dahi karşılarlar. Mutlak değişkene bağlı olarak, Ucrete birkaç saat veya birkaç gün içerisinde kurulabilir ve doğru uygulanırsa, işlevini uzun yıllarca korur.

Ucrete'in geliştirilmesi, 1960'ların sonunda, kimyasal tesisler için esnek, dayanıklı ve kullanımı kolay bir zemin kaplaması arayışının bir parçası olarak başlamıştır. Temel bileşen olarak poliüretan, uygulamadan önce suyla kontrollü bir reaksiyon ve şimdiye kadar sadece beton için kullanılan agregaların ideal çözüm olduğu kanıtlanmıştır. BASF Ucrete Endüstriyel Zemin Kaplaması Avrupa Pazarlama Müdürü Philip Ansell, Ucrete için şöyle diyor; “Adı Üretan ve Betonun bir kombinasyonu olan Ucrete'in özellikleri tamamen devrimsel niteliktedir. Ucrete, yüzeyde var olan neme karşı duyarsızdır, bu da hızlı bir şekilde uygulama yapılabileceği anlamına geliyor – tüm tadilat işlerinde duraksamaya neden olmaksızın ideal bir kullanımı vardır.  Önceki reçine bazlı malzemeler, yüzeyin oldukça kuru olmasını gerektiriyordu bu da çok fazla zaman ve çaba gerektiren bir hazırlık aşamasıydı.”

O zamanlardan bu yana Ucrete zemin kaplama çözümleri, esnekliğin ve dayanıklılığın yüksek öncelikli olduğu durumlarda dünya genelinde yaygın bir uygulama alanı buldu. Yakın zamanda kaplama çözümünün istisnai esnekliğini “Ucrete Yıkım Meydan Okuması” ile belgeleyen Ansell şöyle devam diyor, “Halen kullanımda olan en eski Ucrete kaplamalarından biri, 1982'de Nijerya'daki bir bira fabrikası tesisine kurulmuştu.1975'te büyük bir uluslararası meşrubat şirketi, İrlanda'daki tesislerinden birini Ucrete çözümü ile kapladı ve o zamandan beri dünyadaki tüm tesislerinde Ucrete zemin kaplamalarını düzenli olarak kullandık. Müşterilerimiz, Ucrete kaplama sistemlerimizin performansına ve dayanıklılığına güvenebileceklerini biliyor ve bu güvenilir çözümü tekrar tekrar talep ediyor. İnovasyon, 1960 yılından bu yana temel itici gücümüzü oluşturuyor ve yıllar içinde Ar-Ge çalışmaları için yapılan güçlü yatırımlar, aşağıdaki gibi birkaç dönüm noktasına ulaşmamızı sağlamıştır:

1982: İlaç endüstrisi için ilk antistatik hijyenik dökme mozaik zemin;

1993: Ergonomik uygulamalar için termal şok dirençli akışkan özellikli ağır hizmet zamin kaplaması;

2003: Yiyecek-içecek endüstrisi için kilit güvenlik gereksinimi olarak tanımlanabilir kayma direnci profillerine sahip ilk sistemler;

2011: Soğuk ortamlarda bile duraksama süresini en aza indiren, lekelenmeyen hızlı kürlenen ilk sistem;

2018: Monolitik, termal şoklara dayanıklı antistatik zemin.”

Ucrete’in Eurofins gibi üçüncü kurullarca sertifikalandırılmış İç Mekan Hava Konforu Altın Sertifikası ile ödüllendiren oldukça düşük VOC içeriği ve  aşırı kimyasal, mekanik ve ısıl etkilere karşı dayanıklılık; yıllarca çok az bakım gerektiren uzun süreli dayanıklılık; hijyen; gerektiğinde kayma direnci ve elektrostatik iletkenlik gibi kendine has özellikleri Ucrete'i yiyecek ve içecek sektörü, kimya ve eczacılık sektörleri ile, havacılık, elektronik, mühendislik, tekstil ve madencilik sektörlerinde ağır koşullara direncin gerekli olduğu her yerde mükemmel bir zemin çözümü haline getiriyor.

Pürüzlü ve düz olmak üzere iki çeşit olarak piyasaya sürülen Ucrete ürün yelpazesi, daha sonra genişletilerek çeşitli zorlu gereksinimler için bir düzineden fazla farklı çözümü içeren bir hale getirilmiştir. Hepsi de aynı direnç ve dayanıklılığı paylaşmaktadır. Ucrete zemin çözümleri, dünya çapında özel uygulayıcılar ile kullanılmaktadır. Ansell şöyle diyor, “Doğru tanımlanmış ve kurulmuş zemin kaplamalarımız çok uzun süreli performans sunuyor. Bu sayede daha fazla sürdürülebilirlik için de bir duruş sergiliyoruz. Beş ya da on yıl sonra bir kaplamanın kullanılamayacak olmasından daha müsrif bir davranış olabilir mi? Giderek daha fazla müşteri, üretimdeki aksama süresinden, yenileme veya değiştirme maliyetlerinden kaçınarak, uzun ömürlü bir zemin kaplamasının gerçek faydalarını tercih ediyor. Yalnızca 2018'de, Ucrete çözümleri kullanılarak toplam beş milyon metrekareden fazla zemin kaplandı. Mevcut ürünleri iyileştirmeye ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha fazla hitap eden yeni çözümler geliştirmeye, daha fazla estetik ve ergonomik uygulama olanakları sağlamak için portföyümüze yatırım yapmaya devam edeceğimize söz veriyoruz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/ucretein-50-yildonumu_171988.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!