Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ulaşım 1 TL Olacak!

CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu dün Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenleyerek İstanbul’la ilgili hazırladığı "34’te 34 Projesi"ni ekibiyle birlikte anlattı. Kılıçdaroğlu’nun projeleri arasında 80 km. metro hattı, toplu taşıma ücretinin 1 liraya düşürülmesi, yoksul ailelere 600 lira maaş

Vatan Gazetesi
Ulaşım 1 TL Olacak!

CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu dün Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenleyerek İstanbul’la ilgili hazırladığı "34’te 34 Projesi"ni ekibiyle birlikte anlattı. Kılıçdaroğlu’nun projeleri arasında 80 km. metro hattı, toplu taşıma ücretinin 1 liraya düşürülmesi, yoksul ailelere 600 lira maaş ve ücretsiz mezar verilmesi, belediye arazisindeki evlere tapu verilmesi de var. Kılıçdaroğlu "Bu projelerle İstanbul’u 5 yılda düze çıkaracağız. Üçüncü köprüye ne karşıyız, ne tarafız. Ancak çevresi kesinlikle imara açılmayacak" dedi. İstanbul için hazırlanan 34 projeden öne çıkanların satır başları şöyle:

* Belediye arazisi üzerindeki 250 metrekareyi geçmeyen konutların tapularının verilmesi n Vatandaşlara hukuk, psikolojik, sağlık, istihdam ve eğitim alanlarında ücretsiz danışmanlık hizmeti verilecek.

* Açlık sınırının altındaki her aileye 600 TL maaş verilecek. Her evde bir sigortalı olacak. Yoksul ailelerin kullandığı doğalgaz bedelinin bir kısmı belediyece karşılanacak.

* Öğrencilerin yurt sorunu 3 yılda çözülecek. Engelliler için 39 ilçede "engelli koruma iş atölyeleri" açılacak. Mezar tapuları ücretsiz verilecek. Sokak hayvanları için barınma merkezlerinin yanı sıra İBB hayvan hastanesi kuracak. İstanbul’da tüm toplu taşıma hizmetleri 1 TL olacak. Kentin her iki yakasında bilişim vadileri kurulacak. Pendik ve Tuzla’da savunma uçak ve gemi sanayine yönelik merkezler kurulacak. Süleymaniye, Galata, Tarlabaşı, Fener, Balat, Sarıyer ve Beykoz gibi tarihi bölgeler yenilenecek. Çağdaş meydan düzenlemeleri yapılacak.

* Beykoz’un cam el sanatlarında dünya merkezi olması sağlanacak. Balıkçılık desteklenerek trol avcılığı ve ışıklı gırgır avcılığının kaldırılması sağlanacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ulasim-1-tl-olacak_67160.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!